Nowa lokata dla zamożnych Klientów BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Nowa lokata dla zamożnych Klientów BRE Banku

BRE Private Banking & Wealth Management zaoferował swoim Klientom nową lokatę inwestycyjną Bogactwa Ziemi, która pozwala zarabiać na wzroście indeksów S&P GSCI Agriculture Index Excess Return oraz S&P GSCI Industrial Metals Index Excess Return w perspektywie 18 miesięcy. Lokata zapewnia gwarancję zwrotu 100% kapitału w przypadku utrzymania go do końca inwestycji.

Lokata inwestycyjna Bogactwa Ziemi  powiązana jest z perspektywicznym rynkiem towarów i surowców.

„Po silnej przecenie rynku pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego rynki surowcowe powracają do łask inwestorów i odrabiają wcześniejsze straty. Pomimo tego, że trudno jeszcze mówić o widocznych oznakach końca recesji gospodarczej, pojawiają się pierwsze sygnały wskazujące na poprawę koniunktury. Ostatnie dane z rynku paliwowego oraz metali przemysłowych mówiące o spadku zapasów zadziałały na rynek pozytywnie. Także wskaźniki optymizmu konsumentów zaskoczyły analityków i okazały się dużo lepsze od oczekiwań”- mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds Rozwoju Oferty Produktowej BRE Private Banking & Wealth Management.

Jednocześnie podkreśla, że „dodatkowym argumentem przemawiającym za takim aktywem jest fakt, w przypadku prawdopodobnego wzrostu inflacji w USA oraz osłabiania się amerykańskiej waluty, ceny towarów i surowców powinny w  horyzoncie najbliższego półtorarocza osiągnąć wyższe poziomy.”

W przypadku rynku rolnego, można mówić o znaczącej przecenie większości roślin przemysłowych, których ceny rosły od kilku lat. Jednocześnie sytuacja fundamentalna nie uległa znaczącej zmianie: „
Rynek rolny nadal w głównej mierze determinowany jest czynnikami pogodowymi oraz rosnącym popytem związanym ze wzrostem populacji na świecie. Czynnikiem, który również będzie miał wpływ na kształtowanie się cen są zmiany struktury zasiewu ukierunkowane na uprawy roślin wykorzystywanych do produkcji biopaliw, które doprowadziły do znaczącego spadku areałów, z których zbiory przeznaczone są do produkcji żywności. Jeśli ceny paliw będą znajdować się na wyższych poziomach, uprawa roślin może podążać właśnie w tym kierunku.”
- dodaje Katarzyna Heuchert.

Lokata inwestycyjna Bogactwa Ziemi dostępna jest dla Klientów Private Banking & Wealth Management, którzy do 15 czerwca 2009 r. zainwestują w ten produkt min. 25 000 PLN.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.