Andel’s Hotel Łódź, spółka Grupy Warimpex, zawarła transakcję leasingu zwrotnego z mLeasing
Copy

Kopiuj tekst

Andel’s Hotel Łódź, spółka Grupy Warimpex, zawarła transakcję leasingu zwrotnego z mLeasing

27 maja 2015 mLeasing nabył i oddał do użytkowania czterogwiazdkowy Andel’s Hotel Łódź. Kwota udzielonego finansowania z tytułu leasingu tej nieruchomości wyniosła ponad 45 mln euro. Umowa została zawarta na 7  lat. Transakcja należy do największych tego typu transakcji przeprowadzonych na polskim rynku.                            

Andel’s Hotel Łódź powstał z odrestaurowanego budynku XIX-wiecznej przędzalni, położonej na terenie centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Manufaktura. W hotelu znajduje się 220 pokoi 2-osobowych, 57 apartamentów, a także jedno z największych w regionie Centrum Konferencyjne – o powierzchni 3100 m2 z salą balową dla 800 osób. Wszystkie pokoje i sale wyposażone zostały w najnowocześniejsze urządzenia i innowacyjne rozwiązania architektoniczne.

To właśnie wyjątkowa architektura i wystrój wnętrz zdobyły uznanie, a w efekcie liczne nagrody w krajowych oraz międzynarodowych konkursach architektonicznych oraz designerskich, m.in. Hotel of the Year 2014 w konkursie HRS.pl, TOPHOTEL 2013 w rankingu Hotele.pl czy International Hotel Award 2011 – specjalne wyróżnienie w kategorii New Hotel Construction & Design Poland. - Leasing nieruchomości, z którego skorzystała Grupa Warimpex, coraz częściej stanowi alternatywę dla kredytu bankowego. Umożliwia uwolnienie gotówki zamrożonej w nieruchomości, zmianę dotychczasowego sposobu finansowania i uzyskanie  dodatkowych korzyści, a także pozyskanie środków na kolejne inwestycje – mówi Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasing.

Grupa Warimpex w ciągu ostatnich 25 lat zrealizowała projekty o wartości ponad 1 mld euro, głównie dotyczące pięcio- i czterogwiazdkowych luksusowych i biznesowych hoteli oferujących łącznie ponad 4,500 pokoi hotelowych.Transakcja została zrealizowana przez mLeasing, lidera na rynku leasingu nieruchomości w Polsce, obsługującego ponad 22 proc. wszystkich tego typu operacji finansowych.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.