mBank najlepszą spółką bankową ostatnich 10 lat
Copy

Kopiuj tekst

mBank najlepszą spółką bankową ostatnich 10 lat

Stopa zwrotu w wysokości 327 proc. z inwestycji w akcje w przeciągu ostatnich 10 lat zagwarantowała mBankowi pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Złota Akcja Biznes.pl. Spośród banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych żaden inny nie dał w tym okresie akcjonariuszom takiego zysku.

– Zwycięstwo osiągnięte dzięki tak wymiernym wynikom jest niepodważalne i cieszy podwójnie. To nie jest uznaniowa nagroda, to po prostu analiza stanu faktycznego – komentuje Wojciech Chmielewski, dyrektor departamentu relacji inwestorskich w mBanku. – To dla nas wielka satysfakcja, że nasza konsekwencja w budowaniu pozycji rynkowej przełożyła się na stabilność generowanych przychodów i tak wysokie zyski dla akcjonariuszy. Ci którzy byli z nami związani od początku 2003 roku mogli niemal potroić swój kapitał – dodaje Wojciech Chmielewski.

Ranking stworzony został w oparciu o formułę TSR czyli wyliczenia całkowitej stopy zwrotu dla akcjonariuszy. Pod uwagę były brane trzy parametry: wartość fundamentalna przedsiębiorstwa, oczekiwania inwestorów odnośnie jego przyszłości oraz gotówka wypłacona akcjonariuszom np. w formie dywidendy. Okres, który został uwzględniony przy opracowywaniu rankingu obejmuje dekadę – od początku roku 2003 do końca 2012. Kryterium wyboru spółek była obecność na parkiecie przez pełne 10 lat.

– Warto podkreślić, że dziesięciolecie wzięte pod uwagę przy tworzeniu rankingu nie było łatwe dla inwestorów na całym świecie – mówi Wojciech Chmielewski. – Warszawska giełda reagowała na negatywne impulsy, notując w tym czasie wiele gwałtownych spadków. Zdolność przedsiębiorstw do kreowania wartości dla akcjonariuszy w tak trudnych warunkach jest efektem przemyślanej strategii i dobrych decyzji – dodaje szef relacji inwestorskich mBanku.Tegoroczna edycja rankingu TSR Złota Akcja była już drugą zorganizowaną przez jeden z najpopularniejszych portali ekonomicznych w Polsce – Biznes.pl. Prestiżowe zestawienie, obejmujące najlepsze spółki notowane na GPW, ma na celu wskazanie tych przedsiębiorstw, które pozwoliły swoim akcjonariuszom na osiągnięcie największych zysków. Wieloletnia perspektywa, którą uwzględnia ranking, pozwala na skuteczną ocenę długofalowej strategii firm oraz ich umiejętności dostosowywania się do zmiennych warunków.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.