Pierwsza kampania mBanku w nowym wydaniu
Copy

Kopiuj tekst

Pierwsza kampania mBanku w nowym wydaniu

Najważniejsze od trzynastu lat zmiany w mBanku będą komunikowane w kampanii reklamowej rozpoczynającej się 10 czerwca. Działania promocyjne są zgodne z nową identyfikacją wizualną banku, prezentują też najnowocześniejszy serwis bankowości internetowej oraz specjalną ofertę mBanku ""na start"".

Rozpoczynająca się kampania jest największą tegoroczną odsłoną reklamową mBanku. Komunikacja skupia się na promocji nowego logotypu oraz wprowadzonego równolegle z nim odmienionego serwisu transakcyjnego banku, który ułatwia korzystanie z bankowości w internecie, dając jednocześnie dostęp do zaawansowanych technologicznie narzędzi . Wśród nich są m.in. mNAWIGACJA FINANSOWA, która ułatwia zarządzanie domowym budżetem, oraz mOKAZJE - pierwszy w Europie program rabatowy umożliwiający klientom zarabianie na zakupach bez dodatkowych „gwiazdek” i warunków.  - W nowej kampanii po raz pierwszy pokazujemy nowe logo  na tak szeroką skalę, dlatego hasło wiodące brzmi: „Poznaj mBank na nowo”. Chcemy w ten sposób zachęcić zarówno nowych, jak i dotychczasowych klientów do zapoznania się z nowym serwisem  i jego funkcjami oraz ofertami promocyjnymi przygotowanymi specjalnie  na potrzeby  tej kampanii.  Dodatkowo, chcemy przekonać klientów MultiBanku oraz BRE Banku, że zmieniony mBank będzie najlepszym bankiem także i dla nich już po planowanym na listopad  zastąpieniem  obu marek nazwą mBanku  – tłumaczy Piotr Jakubowski, odpowiedzialny za kampanię.Ideą kampanii jest pokazanie mBanku jako marki, która celnie odczytuje i dostosowuje się do potrzeb  różnych grup klientów – poczynając od ludzi młodych, chętnie korzystających z programu rabatowego mOKAZJE, aż po osoby zamożne , oczekujące indywidualnego podejścia.Spot otwierający kampanię zostanie wyemitowany pierwszego dnia kampanii, kolejne będą się sukcesywnie pojawiać w następnych tygodniach. Filmy wyreżyserował Paweł Borowski, według którego nowy spot posługuje się nieco odmiennymi środkami niż większość ""rozkrzyczanych"" reklam. - Dzięki kojącemu spokojowi i ""płynącej"", jednoujęciowej narracji, ma szansę działać jako chwila wytchnienia od jazgotu bloku reklamowego, stając się tym samym czymś innym i przykuwającym uwagę - mówi reżyser. Kampania będzie prowadzona do końca wakacji z wykorzystaniem telewizji (łącznie pięć różnych spotów), głównych portali internetowych, prasy (tygodniki opinii, pisma kobiece), kina (emisja spotów w sieci kin Cinema City) i wreszcie outdooru (prawie 900 citylightów i billboardów w ośmiu największych miastach), działań ambientowych oraz mediów społecznościowych.   W ramach kampanii bank skupia się na promowaniu następujących ofert:konto z możliwością zarobienia nawet 500 zł rocznie w mOKAZJACH , konto z promocyjnym debetem 1500 zł na start, udzielanym bez prowizji oraz z  oprocentowaniem 9,9 proc.,  zwrot 1 proc. od kwoty inwestycji w wybrane fundusze inwestycyjne.Działania zostały przygotowane wspólnie z agencją reklamową Grey i domem produkcyjnym Film Produkcja. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Mindshare.  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.