Lew Młodego Biznesu dla Fundacji BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Lew Młodego Biznesu dla Fundacji BRE Banku

29 kwietnia br. w Narodowym Banku Polskim odbyła się Gala Finałowa jubileuszowego V Konkursu na Biznesplany organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia nagrodzono autorów najlepszych pomysłów na biznes oraz wieloletnich partnerów AIP. Na zakończenie odbyła się debata na temat „Kryzys gospodarczy – szansa czy zagrożenie dla nowo zakładanych firm”.

Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Maciej Zasada z Łodzi - pomysłodawca modelu biznesowego firmy Loony Codebrains, którą tworzą młodzi ludzie traktujący programowanie w kategorii sztuki. Drugie miejsce zajęli Natalia Boku i Jan Kubisa z Warszawy, autorzy biznesplanu firmy Geniusz Loci, specjalizującej się w tworzeniu i zbieraniu pamiątek rodzinnych dla przedstawicieli wielomilionowej Polonii, mieszkających poza granicami kraju. Trzecie miejsce przypadło Janowi Godlewskiemu z Białegostoku, którego firma SITI oferuje specjalnie zaprojektowane akcesoria umożliwiające przemieszczanie się rowerem wraz ze sprzętem elektronicznym.

Nagrody pieniężne dla laureatów ufundowała Fundacja BRE Banku, a nagrody rzeczowe Ministerstwo Gospodarki, a wręczyli je: Henryk Okrzeja, prezes Fundacji BRE Banku, Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Jarosław Pawłowski, wiceminister rozwoju regionalnego Ministerstwo Gospodarki oraz Alojzy Nowak, przewodniczący Kapituły Konkursu na Biznesplany AIP.  

Poza laureatami konkursu, nagrodzono również najważniejszych partnerów Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości do których zalicza się: Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Gospodarki i Fundację BRE Banku.

Z rąk Dariusza Żuka, prezesa AIP statuetkę Młodego Lwa Biznesu przyznaną między innymi Fundacji BRE Banku odebrał Henryk Okrzeja, prezes Fundacji BRE Banku. Statuetka jest uhonorowaniem za zaufanie dla oraz wieloletnią współpracę z AIP ,w wyniku której Fundacja BRE Banku jest od 4 lat mecenatem Konkursu na Biznesplany. Fundację doceniono również za to, że od 15 lat wspiera działania służące rozwojowi indywidualnemu oraz podnoszeniu wiedzy i jakości życia społeczeństwa.

„Otrzymana statuetka to dla nas nagroda szczególna, gdyż Fundacja BRE Banku jest zaangażowana w Konkurs na Biznesplany niemal od samego początku.”
- mówi Henryk Okrzeja, prezes Fundacji BRE Banku”. „
Rok 2009 jest ważny zarówno dla Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, jak i dla Fundacji BRE Banku, gdyż wspólnie obchodzimy jubileusz i wspólnie udaje nam się promować przedsiębiorczość wśród młodych ludzi od wielu lat. Najlepszym dowodem na to, że warto stwarzać młodzieży warunki do próbowania swoich sił w biznesie jest stale wzrastająca liczba uczestników biorących udział w Konkursie na Biznesplany - co nas bardzo cieszy” -dodaje Henryk Okrzeja.

W jubileuszowej edycji, do Konkursu zgłoszono 671 biznesplanów. Z nadesłanych prac Kapituła Konkursu wybrała 17 laureatów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed członkami Kapituły. Z tego etapu wyłoniono finałową dziesiątkę, wśród której wyłonionych zostało 3 zwycięzców. Konkurs na Biznesplany jest szansą dla młodych ludzi na stworzenie biznesu i realizację swoich marzeń w najprostszy sposób w naszym kraju. Laureaci otrzymują, oprócz nagród finansowych , szansę realizacji swoich przedsięwzięć w największej w Europie sieci – Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W trakcie 5 lat funkcjonowania sieci, swoje firmy w AIP utworzyło ponad 2500 osób, a obecnie pod jej skrzydłami działa 770 firm.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.