BRE Bank wyróżniony za jakość
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank wyróżniony za jakość

BRE Bank zdobył drugie miejsce w Konkursie Forum Jakości Quality International 2009. W  kategorii IQ order - zarządzanie najwyższej jakości wyróżniony został model zarządzania jakością obsługi w segmencie MSP, a sam BRE Bank był najwyżej ocenioną instytucją finansową wśród wszystkich laureatów konkursu.

„Przy podejmowaniu decyzji o wyborze banku przedsiębiorcy coraz częściej kierują się takimi czynnikami, jak jakość oraz standard obsługi”
- mówi Marcin Lucimiński, dyrektor Biura Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw z BRE Banku.
„Dlatego w modelu obsługi małych i średnich firm BRE Bank postawił na profesjonalne doradztwo, które ma stanowić podstawę trwałej przewagi konkurencyjnej. Oferujemy je bez ograniczeń - jako integralny element oferty dla każdego klienta z sektora MSP”.

„Aby usługi świadczone przez nasz bank były najwyższej jakości, regularnie przeprowadzamy badania pozwalające weryfikować ich poziom i - co ważne - wprowadzać ewentualne udoskonalenia”
- dodaje Lucimiński.

W BRE Banku model zarządzania jakością w segmencie małych i średnich firm opiera się na następujących zasadach:
-Rekrutacja najlepszych pracowników.
-Intensywny rozwój kanałów dystrybucji produktów i usług
-Pakiet szkoleniowy oparty na zarządzaniu kompetencjami

Kontrola jakości obsługi poprzez:
-kształtowanie i rozwój standardów w oparciu o opracowaną księgę jakości; monitorowanie jakości w badaniu mystery shopping
-weryfikację wiedzy pracowników uczestniczących w szkoleniach i projektach wspierających ich indywidualny rozwój
-nowoczesne technologie wspomagające pracę zespołów zajmujących się obsługą klientów z sektora MSP
-rozwinięty system motywowania pracowników.

Innowacyjność, najwyższa jakość obsługi oraz racjonalność to cele, jakie przyświecają projektom i przedsięwzięciom realizowanym pod patronatem BRE Banku. Obserwując dynamiczny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw BRE podejmuje wzmożone działania, zarówno przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak i potencjału ludzkiego, których celem jest budowanie silnych więzi z tym sektorem. Rzeczowe podejście i zrozumienie specyfiki problemów przedsiębiorców są podstawą, na której BRE Bank buduje ofertę dla MSP.

Nagrodzony model zarządzania i wynikający z niego Kanon Obsługi Jakości Klienta to pierwsze tego typu rozwiązanie w bankowości korporacyjnej. BRE Bank stworzył kanon na podstawie wielu analiz i jako pierwszy bank korporacyjny zastosował badanie mystery shopper. Takie podejście było możliwe m.in. dlatego, że rozwój standardów obsługi prowadzony jest w oparciu o bezpośrednią współpracę i konsultacje z Klientami i doradcami Banku.

Konkurs Forum Jakości Quality International to przedsięwzięcie skierowane do działających na terytorium Polski instytucji, producentów i usługodawców, posiadających czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania - organizacji mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Jego zadaniem jest wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.

Patronat nad Forum Jakości Quality International, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu, objęli: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.