mBank wprowadzi nowy rodzaj rachunku oraz zmiany w niektórych opłatach
Copy

Kopiuj tekst

mBank wprowadzi nowy rodzaj rachunku oraz zmiany w niektórych opłatach

Nowy rodzaj rachunku eKONTOOd 30 kwietnia br. mBank wprowadzi nowy, dodatkowy rodzaj eKONTA dla osób, które często wypłacają pieniądze z bankomatów różnych operatorów. Zgodnie z nową ofertą, aby korzystać z bezpłatnego rachunku, karty debetowej i bezprowizyjnego dostępu do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych, wystarczy miesięcznie realizować transakcje bezgotówkowe o wartości zaledwie 200 zł. Jeśli klient nie spełni warunku, konto pozostanie bezpłatne, a prowizja za kartę w danym miesiącu wyniesie 7 zł.
Do tej pory klienci wypłacający gotówkę w różnych maszynach, mogli przede wszystkim wykupić usługę dostępu do wszystkich krajowych bankomatów w cenie 5 zł/mies. lub płacili jednorazowe, bezzwrotne prowizje w wysokości 5 zł od każdej wypłaty gotówki z obcych bankomatów. Po zapowiadanych zmianach, będą mogli uniknąć tych opłat.Klienci nie zainteresowani usługą – korzystający z klasycznego eKONTA – wciąż będą mogli dokonywać bezprowizyjnych wypłat gotówki w ponad 5 tys. bankomatów sieci BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronet.O wyborze typu rachunku eKONTO (klasyczne lub konto z dostępem do wszystkich bankomatów w kraju) zadecyduje klient. Z nowej oferty będą mogli skorzystać także dotychczasowi posiadacze klasycznego eKONTA – by zmienić typ rachunku, wystarczy zatelefonować na mLinię.

Zmiany w cenniku dotyczące m.in. opłat za karty dla klientów nieaktywnych
Od 3 czerwca zmieni się prowizja za kartę debetową do tradycyjnego rachunku eKONTO w mBanku (z 2 zł na 4 zł), dotycząca klientów nieaktywnych. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami oferty, wciąż łatwo będzie uniknąć opłaty za kartę – bank nie zmieni bowiem warunków zwolnienia z prowizji.

Aby nie płacić za kartę, wystarczy w miesiącu zrealizować transakcje bezgotówkowe o wartości zaledwie 100 zł. Przy czym nie ma znaczenia, czy płatności zostaną zrealizowane kartą debetową, kredytową czy kilkoma innymi, będącymi w posiadaniu klienta. Klient mBanku może więc nie zapłacić za swoją „debetówkę” nawet, gdy nie będzie jej używał. Wystarczy, że dokona transakcji innymi, posiadanymi kartami.Za karty nie zapłacą też posiadacze izzyKONTA w wieku do 18. roku życia oraz osoby korzystające z usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”. Tak ustalone warunki zwolnienia z opłaty za kartę wciąż pozostają jednymi z najbardziej liberalnych na rynku.Bank już w 2011 r. zdecydował się zoptymalizować ofertę kart płatniczych. Od tego momentu w mBanku karty do rachunków oferowane są bezpłatnie tym klientom, którzy dokonują nimi transakcji na kwotę minimalną. Teraz mBank kontynuuje strategię premiowania klientów aktywnych, oferując im bezpłatnie karty płatnicze oraz dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych.Oferując od lat bezpłatne konta oraz bezprowizyjne usługi, takie jak Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy rachunek maklerski eMAKLER, mBank standardowo dba o niskie koszty funkcjonowania. Utrzymując opłatę warunkową za kartę, której można łatwo uniknąć, ogranicza wydatki związane z produkcją i obsługą nieużywanych „plastików” do rachunków, a klientom daje wybór (wzrost aktywności zwalnia z opłaty, zaś ewentualna rezygnacja z karty nie wiąże się ze zobowiązaniami).

– Nasza podstawowa oferta, internetowe konto z bezpłatnymi przelewami, niezmiennie jest bezpłatna. W przypadku kart płatniczych trzymamy się zasady, zgodnie z którą minimalna transakcyjność bezwzględnie zwalnia użytkownika karty z prowizji, a teraz również z opłaty za dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych. Dzięki temu nasze karty pozostają bezpłatne dla wszystkich użytkowników aktywnie z nich korzystających – mówi Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych w mBanku.Inne zmiany w Taryfie Prowizji i Opłat dotyczą m.in. cen ubezpieczeń Pakietu Bezpieczna Karta, pakietów NNW i Assistance (wraz ze zmianami, zwiększony zostanie zakres tych ubezpieczeń), jak również transakcji wykonywanych kartami oraz zleceń stałych (które realizowane będą bez opłat w każdym kanale).– Inne ogłaszane zmiany cenowe dotyczyć będą wybranych usług, często nie znajdujących się wśród tych najchętniej wybieranych przez klientów. Natomiast zmieniając ceny ubezpieczeń, zwiększymy zakres ochrony – zaznacza Jacek Iljin.

Wszystkie informacje w sprawie zmian w Taryfie Prowizji i Opłat mBanku, które wejdą w życie od czerwca br., zostały opublikowane na stronach internetowych banku. Każdy klient otrzyma w tej sprawie indywidualny komunikat.– O zmianach informujemy klientów z dużym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że niezbędne informacje dotrą do adresatów na czas. Dzięki temu szczególnie osoby, które dzisiaj nie spełniają warunków aktywności, będą miały czas na decyzję, czy wolą zachować kartę i częściej nią płacić, czy też zrezygnować z produktu bez żadnych konsekwencji – wyjaśnia Jacek Iljin.

PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN:
1. W przypadku klasycznego eKONTA za 0 zł w mBanku od 03.06.2013 r. karta debetowa może pozostać bezpłatna lub kosztować 4 zł/mies. (warunkiem zwolnienia z opłaty jest realizacja przez klienta transakcji bezgotówkowych o wartości 100 zł/mies. – zasada zwolnienia z opłaty za kartę nie zmienia się).
2. Wcześniej, od 30.04.2013 r., mBank zaoferuje nowy typ eKONTA z dostępem do bezprowizyjnych wypłat we wszystkich bankomatach krajowych; konto z tym pakietem będzie oferowane bezpłatnie; karta debetowa może być darmowa lub kosztować 7 zł/mies. (warunkiem zwolnienia z opłaty jest realizacja przez klienta transakcji bezgotówkowych o wartości 200 zł/mies.).

PROSTE SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE OPŁATY ZA KARTĘ:
1. Wystarczą płatności bezgotówkowe w wysokości 100 zł lub 200 zł miesięcznie (w zależności od wybranego rodzaju konta), aby za kartę nie zapłacić.
2. Warto używać posiadanych kart. Do limitów, o których mowa w punkcie 1., wliczane są wszelkie płatności, jakie klient wykona posiadanymi kartami mBanku (w tym m.in. kredytowymi) – w dowolnej kombinacji. Jest to wyróżnik mBanku na rynku.
3. Z opłat zwolnieni są klienci posiadający izzyKONTO w wieku do 18. roku życia.
4. Z opłat zwolnione są również osoby korzystające z usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”.
5. Ewentualna rezygnacja z karty debetowej nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami."
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.