Gwarancje kredytowe BGK dla klientów BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Gwarancje kredytowe BGK dla klientów BRE Banku

Z początkiem kwietnia klienci BRE Banku mogą   korzystać z gwarancji kredytowych Banku Gospodarstwa Krajowego. Oba banki   podpisały umowę o współpracy w zakresie   Portfelowej Linii Gwarancyjnej de minimis (PLD). Umowa została zawarta w   ramach rządowego programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem   poręczeń i gwarancji BGK”, z którego środki przeznaczono   na spłat   kredytów dla  mikro, małych i średnich firm.

Klienci BRE mogą korzystać z zabezpieczenia w postaci gwarancji spłaty kredytów obrotowych udzielonych do końca 2013 r. Wartość przyznanego BRE Bankowi przez BGK limitu gwarancji wynosi 900 mln zł, co może pozwolić na udzielenie ok. 1,5 mld kredytów obrotowych zabezpieczonych gwarancjami. – Gwarancje BGK będą moim zdaniem chętnie wykorzystywane przez naszych klientów w celu zabezpieczenia kredytów obrotowych. Oferta gwarancji BGK jest bardzo atrakcyjna cenowo. Dodatkowo procedura ich przyznawania jest prosta – mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej.

– To bardzo dobry instrument dla przedsiębiorców, szczególnie w sytuacji gospodarczej, w jakiej się obecnie znajdujemy. Przewiduję, że zainteresowanie kredytami obrotowymi z gwarancją BGK powinno skutecznie wpłynąć na rozwój akcji kredytowej w najbliższych miesiącach – dodaje.

Z oferty BRE Banku w zakresie kredytów obrotowych z gwarancją BGK będą mogli skorzystać przedsiębiorcy należący do sektora MŚP,  posiadający zdolność kredytową i prowadzący działalność poza sektorami wykluczonymi tj. pierwotną produkcją rolną, rybołówstwem i akwakulturą, sektorem węglowym oraz  transportem drogowym towarów. Gwarancja nie może przekroczyć kwoty 3,5 mln zł i 60 proc. wartości kredytu. Maksymalny okres ważności gwarancji to 27 miesięcy. W pierwszym, 12-miesięcznym okresie ważności gwarancji, opłata prowizyjna wynosi 0 zł.

Gwarancje BGK udzielane są na zasadach pomocy de minimis, co oznacza, że jej limit dla jednego przedsiębiorcy wynosi 200 tys. EUR na trzy lata (100 tys. EUR dla podmiotu działającego w sektorze transportu drogowego).W celu otrzymania gwarancji przedsiębiorca musi złożyć wniosek o jej udzielenie wraz z wnioskiem o kredyt obrotowy. Weryfikacja zdolności kredytowej oraz spełnienie przez przedsiębiorcę kryteriów pomocy obywa się w banku kredytującym na podstawie złożonych dokumentów.

Korzyści dla przedsiębiorców z tytułu gwarancji de minimis:
- dostęp do kredytowania obrotowego dla klientów nie mających wystarczających zabezpieczeń;
- prosta procedura – wszystkie formalności dokonywane są w banku kredytującym;
- brak zbędnej biurokracji – żadnych dodatkowych obowiązków sprawozdawczych  po stronie przedsiębiorcy po uzyskaniu gwarancji;
- możliwość otrzymania gwarancji dla kredytów obrotowych zarówno nieodnawialnych jak i odnawialnych (również w rachunku bieżącym);
- „0” - stawka opłaty prowizyjnej w pierwszym rocznym okresie ważności gwarancji.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.brebank.pl/msp/gwarancje/de_minimis/#opis
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.