mBank ma najlepszy serwis informacyjny
Copy

Kopiuj tekst

mBank ma najlepszy serwis informacyjny

W konkursie przeprowadzonym przez Banking-Magazine, serwis informacyjny mBanku został uznany za najlepszą stronę internetową spośród serwisów wszystkich polskich banków komercyjnych. Jury doceniło estetykę, użyteczność oraz prostotę serwisu.

W ramach przeprowadzanego przez Banking-Magazine plebiscytu na „Najlepszą stronę internetową banku”, wyróżnienia przyznawało jury złożone ze specjalistów z branży finansowej oraz IT, jak również osób pracujących w branży internetowej i marketingu oraz dziennikarzy i analityków finansowych.   Główne kryteria oceny, jakiej poddano serwisy 33 banków komercyjnych oraz 371 stron banków spółdzielczych, to nie tylko design i estetyczna strona wykonania serwisu, ale przede wszystkim jego użyteczność oraz jasność i klarowność przekazu.

Usability serwisu oceniano pod kątem łatwości odnalezienia podstawowych informacji niezbędnych dla klienta banku, takich jak np. pogłębione informacje o produktach. Badano również przejrzystość informacji na stronie głównej oraz to, w jaki sposób pomagał on w odnalezieniu poszczególnych informacji o banku. Punkty przyznawano także za odpowiednio dobraną szatę graficzną serwisu i funkcjonalności takie jak np. możliwość przeprowadzania czatu z konsultantem. Ocenie poddano również wersje mobilne serwisu.

Najwięcej punktów od członków Jury otrzymał serwis informacyjny mBanku, dzięki czemu został zwycięzcą w kategorii „Banki komercyjne”. Wyróżnienie komentuje Tomasz Lipiński, odpowiedzialny za rozwój serwisu informacyjnego mBanku: uznanie naszego serwisu za najlepszy w Polsce potwierdza pozycję mBanku jako lidera bankowości internetowej wyznaczającego trendy i posiadającego najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie. Serwis od samego początku był projektowany z myślą o 3 mln Klientów, którzy poprzez częste odwiedziny muszą posiadać łatwy i szybki dostęp do aktualnych informacji o banku. Dla większości z nich jest to podstawowe i jedyne narzędzie kontaktu z bankiem, co dodatkowo podnosi poprzeczkę oczekiwań.  Wydaje się, że właśnie to jest kluczem do sukcesu. Dlatego cieszy docenienie go przez grono ekspertów „Banking magazine”. Dynamika rozwoju internetu jest tak duża, że praca nad serwisem informacyjnym to nieustanny proces zmiany. Już niedługo mBank zaprezentuje kolejną odsłonę swojej głównej witryny w której chcemy wyjść naprzeciw najnowszym trendom. Liczymy, że i ona spotka się z ciepłym przyjęciem.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.