Łatwiejsze zamawianie zaświadczeń bankowych
Copy

Kopiuj tekst

Łatwiejsze zamawianie zaświadczeń bankowych

mBank i MultiBank rozszerzyły listę zaświadczeń, które można samodzielnie zamówić przez internet, w serwisie transakcyjnym. Dzięki temu potrzebne dokumenty można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia. Oferowana przez banki z Grupy BRE lista dyspozycji on-line, jest najszersza na rynku.

Usługa dostępna jest dla wszystkich indywidualnych i firmowych klientów mBanku oraz MultiBanku. Aby z niej skorzystać, wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego i z rozwijanej listy dyspozycji wybrać produkt, którego ma dotyczyć zaświadczenie czy wniosek. W serwisie transakcyjnym prezentowane są tylko te dokumenty, które odnoszą się do posiadanych przez klienta produktów, dlatego w przypadku osób posiadających ich więcej, na liście może pojawić się nawet sto opcji.  

- Dzięki wprowadzonym zmianom, otrzymanie potrzebnego zaświadczenia z banku jest znacznie prostsze i szybsze. Wszystkie możliwe do zamówienia wnioski znajdują się w jednym miejscu, a klientowi przedstawiane są tylko te, które faktycznie  go dotyczą  - wyjaśnia Karol Dobrzyński, naczelnik Wydziału Zarządzania Dyspozycjami w mBanku i MultiBanku. – Dodatkowym usprawnieniem jest możliwość podglądu wzoru dokumentu przed ostatecznym   zamówieniem. Dzięki temu eliminujemy ryzyko otrzymania zaświadczenia zawierającego inne niż potrzebne dane. Co więcej, w ramach wprowadzonych zmian klienci zyskali też możliwość pobrania on-line formularzy potrzebnych do złożenia danej dyspozycji. W ten sposób nie muszą już udawać się po nie do oddziału banku czy czekać na ich przesłanie pocztą. Dzięki temu, dyspozycje klientów realizujemy szybciej  – dodaje Dobrzyński.

Proces jest w pełni zautomatyzowany. Już w chwili składania dyspozycji przez internet, klient otrzymuje informację o ewentualnych kosztach z tym zwiazanych. W systemie może też na bieżąco śledzić na jakim etapie realizacji jest jego zgłoszenie. A o rozpoczęciu i zakończeniu procesu jest dodatkowo informowany SMS-em.

Co ważne, klient może także samodzielnie wybrać sposób dostarczenia przez bank dokumentu. I tak, w ciągu jednego dnia zostanie on dostarczony do oddziału MultiBanku, w ciągu 3 dni kurierem na wskazany adres, a w ciągu 5 dni za pośrednictwem Poczty Polskiej. Klient może też poprosić o skan wydanego dokumentu oraz przesłanie go na dowolny adres e-mail, np. bezpośrednio do instytucji, która go potrzebuje.

- Dla klientów mBanku pierwsze rozwiązanie to zupełna nowość. W ich przypadku odbiór zamawianych zaświadczeń możliwy był tylko poprzez pocztę lub kuriera. Teraz zyskali oni dostęp do sieci 133 oddziałów MultiBanku – podkreśla naczelnik z mBanku i MultiBanku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.