Konto firmowe na jeden klik
Copy

Kopiuj tekst

Konto firmowe na jeden klik

Internetowy mBank jako pierwszy na rynku umożliwia założenie rachunku firmowego całkowicie on-line, nawet w 15 minut, bez konieczności dostarczania i podpisywania dodatkowych dokumentów.

W ramach nowego procesu zakładania rachunku firmowego, przedsiębiorca może otworzyć mBIZNES konto nie wychodząc z domu, elektronicznie akceptując umowę.  Dzięki temu nie ma potrzeby dostarczania dodatkowych dokumentów czy umawiania się na wizytę kuriera, a bank sam potwierdza, czy firma jest wpisana do internetowej bazy przedsiębiorców Ministerstwa Gospodarki. Internetowy proces zakładania rachunku firmowego dostępny jest dla obecnych klientów banku posiadających dostęp do serwisu transakcyjnego i prowadzących indywidualną działalność gospodarczą.- Początkowo, proces udostępniamy dla osób, które posiadają relację z mBankiem, jednak docelowo chcemy zaoferować to rozwiązanie wszystkim przedsiębiorcom, zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Liczymy, że zminimalizowanie formalności przy zakładaniu rachunku wpłynie na zwiększenie akwizycji, szczególnie, że co miesiąc na rynku powstaje ok. 25 tys. nowych firm z tego segmentu  - mówi Borys Pastusiak, odpowiedzialny za obszar rachunków firmowych w mBanku.Jak otworzyć rachunek firmowy on-line? po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego wystarczy wypełnić uproszczony wniosek internetowy,w następnym kroku zostaje wygenerowana umowa o prowadzenie rachunku,klient potwierdza zawarcie umowy kodem SMS lub hasłem jednorazowym,bank przeprowadza weryfikację istnienia firmy w CEIDG i po pozytywnym jej zakończeniu, wysyłana jest wiadomość email z potwierdzeniem zawarcia umowy i otwarcia rachunku.Proces dostępny jest też za pośrednictwem mLinii.  Konto przez internet mogą otworzyć także przedsiębiorcy z MultiBanku. 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.