Nowy członek zarządu ds. bankowości inwestycyjnej w BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Nowy członek zarządu ds. bankowości inwestycyjnej w BRE Banku

Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej BRE Banku, jej przewodniczący- Maciej Leśny zarekomenduje osobę Hansa- Dietera Kemlera na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną. Tym samym zastąpi on Bernda Loewena, który w marcu br. złożył rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji.

„Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy ostatnio, jeśli Bernd Loewen podpisze kontrakt menedżerski z KfW, od 1 lipca br. przestanie on pełnić
funkcję dyrektora banku, członka zarządu ds. bankowości inwestycyjnej. Na jego zastępcę nie będziemy długo czekali, Hans- Dieter Kemler jest gotowy do podjęcia nowych obowiązków” –mówi Maciej Leśny, przewodniczący Rady Nadzorczej BRE Banku.

Przypomnijmy, że rezygnacja Bernda Loewena uprawomocni się w momencie podpisania kontraktu menedżerskiego z KfW.

Hans- Dieter Kemler już od ponad 20 lat związany jest z bankowością.  Swoją karierę rozpoczynał w niemieckim Dresdner Banku we Frankfurcie, w Departamencie Handlu Obligacjami.

Z Grupą Commerzbanku związany od 1998 r. Pracę w centrali banku rozpoczynał jako Dyrektor Zarządzający ds. Ryzyka Korporacyjnego. Od 2005 r. należy do grona wyższej kadry zarządzającej i odpowiada za międzynarodowe finanse publiczne.

Hans- Dieter Kemler jest absolwentem wydziału zarządzania Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Munster. Żonaty, ma jedno dziecko.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.