Kredyt samochodowy BRE dla dilera i konsumenta
Copy

Kopiuj tekst

Kredyt samochodowy BRE dla dilera i konsumenta

BRE bank zaproponuje dilerom współpracującym z MultiBankiem specjalną ofertę kredytowania tzw. stocków, czyli zakupu samochodów od importera. Jej parametry uzależnione są m.in. od dotychczasowej relacji z bankiem. BRE planuje też wyjście z ofertą do nowych salonów samochodowych.      

MultiBank od ponad roku aktywnie konkuruje na rynku kredytów samochodowych na zakup nowych pojazdów. Dzięki uatrakcyjnieniu oferty, uproszczeniu procedur oraz nawiązaniu współpracy z blisko 150 salonami dilerskimi w Polsce, bank w ciągu roku zwiększył pięciokrotnie miesięczną sprzedaż kredytów samochodowych, udzielając w całym 2010 r. kredytów za ponad 130 mln zł.  

- Cel na 2011 r. jest ponad dwa razy wyższy i wynosi 300 mln zł. W jego osiągnięciu ma pomóc poszerzenie oferty dla dilerów o kredytowanie zakupu aut od importerów. W ten sposób chcemy zapewnić kompleksowe finansowanie potrzeb związanych z ich działalnością - mówi Michał Nalepa, odpowiedzialny w MultiBanku za współpracę z dilerami.  

BRE Bank przygotował dla dilerów specjalne warunki finansowania stocków. Parametry oferty uzależnione są od tego ile kredytów MultiBanku lub produktów BRE Leasingu sprzeda. Im więcej, tym niższe będą koszty jego własnego kredytu.

- Zakładamy, że wsparcie oferty naszej marki detalicznej i spółki leasingowej przez finansowanie udzielane dilerom pozwoli w krótkim czasie pozyskać 50-70 klientów korporacyjnych - ocenia Andrzej Cieślik, wicedyrektor makroregionu zachodniego w BRE Banku.

Wyróżnikiem oferty mają być także sprawne procedury związane z finansowaniem dilerów. Bank zadbał, aby były jak najprostsze i trwały jak najkrócej, np. nie wymaga od dilera depozytu karty pojazdu, potrzebnej do ostatecznego sfinalizowania sprzedaży samochodu.

- Takie zatrzymanie karty jest standardem na rynku i niestety wydłuża czas oczekiwania klienta na auto. Ponieważ diler zanim przekaże samochód  musi odebrać kartę od banku –
wyjaśnia Nalepa.

- Już teraz obserwujemy, że zaproponowane przez nas rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Z ofertą wystartowaliśmy w połowie marca br., a prowadzimy już rozmowy z ponad 40 dilerami – dodaje Andrzej Cieślik.

W najbliższym czasie bank zamierza przedstawić swoją propozycję kolejnym 100 wyselekcjonowanym salonom samochodowym w Polsce, w większości współpracującym już z MultiBankiem.

- Przede wszystkim są to dilerzy oferującymi auta ze średniej i wyższej półki. Ponieważ takie samochody najczęściej kupują klienci zamożni, stanowiący grupę docelową MultiBanku -dodaje Nalepa.  

Informacje dodatkowe:

Kredyt na zakup aut od importera- podstawowe parametry oferty:

produkt: Umowa Zapłaty za pojazdy samochodowe (linia kredytowa)
rodzaj pojazdów: samochody nowe, demonstracyjne i nie starsze niż 3-letnie
wysokość linii: ustalana indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej dilera
udział w finansowaniu pojazdów: do 100 proc. wartości faktury brutto
oprocentowanie: 1M WIBOR + marża banku ( jej wysokość uzależniona jest od poziomu współpracy z MultiBankiem lub BRE Leasingiem)
prowizja: 0,1 proc. od wartości przyznanej linii

zabezpieczenia: przewłaszczenie pojazdów samochodowych finansowanych przez bank
cesja praw z umowy ubezpieczenia
bank nie wymaga depozytu karty pojazdu
Kredyt auto-moto – podstawowe parametry oferty:
Kwota kredytu: maks. 350 tys. PLN (maks. do 125% LTV)
Wcześniejsza spłata (całkowita lub częściowa): bez prowizji
Okres kredytowania: do 120 miesięcy
Waluty kredytu: PLN, EUR, CHF, USD
Oprocentowanie w PLN: od 5,75%
Zabezpieczenie: cesja praw z polisy AC i przewłaszczenie częściowe
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.