BRE wspiera rozwój energetyki
Copy

Kopiuj tekst

BRE wspiera rozwój energetyki

BRE Bank wspólnie z pięcioma innymi bankami wyemituje obligacje spółki Tauron na kwotę 1,3 mld zł. Środki pozyskane z programu emisji umożliwią spółce bardziej swobodne zarządzanie finansami. BRE Bank potwierdza tym samym swoją mocną pozycję w bankowości dla największych firm. 

Tauron planuje przeznaczyć pieniądze z obligacji na refinansowanie zadłużenia Grupy,  uzyskując tym samym większe możliwości inwestycyjne. Firma jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz największym dystrybutorem energii.

- Polską energetykę czekają w najbliższych latach wielkie projekty inwestycyjne. Oznacza to  wyzwanie dla sektora bankowego, który będzie musiał w ciągu następnych pięciu lat dostarczyć tej branży dziesiątki miliardów złotych – mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej. - W BRE mamy odpowiednie doświadczenie, wiedzę i zasoby, aby aktywnie włączyć się w ten proces, wykorzystując różne formy finansowania – dodaje.

Instytucje finansowe biorące udział w transakcji to obok BRE: Bank Handlowy, ING Bank Śląski, Bank Pekao, PKO BP oraz Nordea Bank. Tauron wyemituje zdematerializowane, niezabezpieczone obligacje kuponowe na okaziciela. Wartość nominalna jednej obligacji to 100 tys. zł, a maksymalny okres, na jaki będą emitowane, to pięć lat. Oprocentowanie ustalane będzie według zmiennej stopy procentowej.

 - Podpisanie umów z bankami stanowi finał kilkumiesięcznych prac związanych z opracowaniem i wdrożeniem modelu centralnego finansowania umożliwiającego obniżenie kosztów finansowania Grupy. Pozwoli to także wykorzystać efekt synergii i pozycję finansową Grupy zapewniając elastyczne podejście w realizacji programu inwestycyjnego – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia SA.

To kolejny sukces bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej BRE Banku. W samym tylko III kwartale liczba obsługiwanych firm zwiększyła się o 100 netto i wyniosła 13 126, co jest najwyższym wynikiem w historii. W listopadzie Bank został uhonorowany tytułem najlepszego korporacyjnego banku internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej w konkursie organizowanym przez prestiżowy, międzynarodowy magazyn Global Finance.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.