Silna Dwudziestka – świąteczna oferta dla inwestujących
Copy

Kopiuj tekst

Silna Dwudziestka – świąteczna oferta dla inwestujących

BRE Bank Private Banking & Wealth Management wprowadza na rynek, 24 – miesięczną lokatę inwestycyjną Silna Dwudziestka, która oparta jest o kontrakt terminowy na WIG 20. Może ona dać nawet 15 proc. zysku w ujęciu rocznym. Istotnym elementem jest także ochrona kapitału. Subskrypcja Silnej Dwudziestki potrwa do 21 grudnia br.

Aktywem bazowym lokaty jest kontrakt terminowy na indeks WIG20. Bank zapewnia ochronę 100 proc. zainwestowanego kapitału. Strategia inwestycyjna zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w okresie najbliższych 2 lat. Założenie to oparte jest na dobrych perspektywach gospodarczych w kraju, popartych m.in. prognozami tempa wzrostu PKB Polski w 2011 i 2012 roku*.

- W BRE Private Banking and Wealth Management koncentrujmy się na rozwoju oferty kompleksowego zarządzania majątkiem naszych klientów. Dla wielu z nich rozsądne może okazać się zainwestowanie części środków w niestandardowe produkty inwestycyjne. Staramy się więc regularnie wprowadzać takie, instrumenty, jak lokaty inwestycyjne. O jej atrakcyjności stanowi przejrzysta konstrukcja, odpowiednio długi okres inwestycji, a także ochrona kapitału – mówi Małgorzata Anczewska, dyrektor BRE Private Banking & Wealth Management.

Warto zwrócić uwagę, że lokata nie jest obciążona opłatą wstępną oraz kosztami zarządzania. Posiadacz Silnej Dwudziestki może uczestniczyć w potencjalnym wzroście aktywa bazowego w przedziale 0 do 30 proc. jego początkowej wartości. Zysk z lokaty uzależniony jest od wartości kontraktu terminowego na WIG20 zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji  (19 grudnia 2012 roku). Jeżeli stopa zwrotu będzie wyższa niż 30 proc. klient otrzyma z góry ustaloną wysokość oprocentowania lokaty na poziomie 5 proc w skali roku **. Natomiast jeżeli stopa zwrotu będzie ujemna, wówczas lokata zakończy się zwrotem zainwestowanych środków.

Lokata dostępna jest w formie subskrypcji. Zapisów  można dokonywać do 21 grudnia 2010 roku w placówkach BRE Private Banking & Wealth Management na terenie całego kraju. Minimalna inwestycja wynosi 25 000 zł.

---
* M. in. raport Morgan Stanley z 20 września 2010 roku: prognoza tempa wzrostu PKB Polski - 4,4 proc. w 2011 roku,  o 3,8 proc. w 2012 roku.

** wszystkie powyższe obliczenia przy założeniu, że poziom współczynnika udziału w zysku wynosi 100%
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.