Przelewy on-line między MultiBankiem i mBankiem
Copy

Kopiuj tekst

Przelewy on-line między MultiBankiem i mBankiem

Od 28 listopada br. przelewy między MultiBankiem i mBankiem będą realizowane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pieniądze w ciągu ułamków sekundy znajdą się na rachunku odbiorcy.  

Od 28 listopada br. przelewy krajowe w PLN z rachunków rozliczeniowych i rachunków kart kredytowych,  wysyłane z MultiBanku do mBanku i odwrotnie,  realizowane będą on-line. Dla klientów oznacza to, że dyspozycje przelewów między oboma bankami nie będą uzależnione od godziny realizacji ostatniej sesji wychodzącej czy np. rozpoczęcia weekendu podczas którego nie wykonywane są zlecenia (obsługiwane przez system Elixir). Od poniedziałku dyspozycje między MultiBankiem i mBankiem realizowane będą więc 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego czy zostaną złożone w dni robocze, w weekend czy święta
.
- Przelewy on-line umożliwiają transfer środków pomiędzy bankami w czasie liczonym w ułamkach sekundy. W praktyce oznacza to, że pieniądze natychmiast po złożeniu przez klienta dyspozycji znajdują się na koncie adresata przelewu – mówi Agnieszka Walczak-Karbowska, odpowiedzialna za wdrożenie nowej funkcjonalności w MultiBanku i mBanku.

W ramach usprawnień systemów transakcyjnych obu banków, modyfikacji ulegnie także realizacja przelewów między MultiBankiem/mBankiem a BRE Bankiem. Dyspozycje z lub do BRE Banku realizowane będą w czasie rzeczywistym w dni robocze, w godzinach 7.00-19.00. Przelewy zlecone w dni wolne oraz po godzinie 19.00 dojdą natomiast do odbiorcy następnego dnia roboczego rano.

Realizacja przelewów on-line nie jest związana z żadnymi dodatkowymi opłatami. Dotyczy ona zleceń złożonych zarówno w internetowych systemach transakcyjnych banków, jak i za pośrednictwem multilinii/mLinii oraz w placówkach MultiBanku.

Informacje dodatkowe:

Przelewy międzysystemowe będą możliwe w ramach przelewów:
- jednorazowych, predefiniowanych, w koszyku płatności, zleceń stałych
- zwykłych (krajowych)
- do innego organu skarbowego
- z / na rachunek karty kredytowej

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W ostatniej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) otrzymał przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. W grudniu 2009 r. w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi” „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator, został także ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

mBank – od 10. lat na polskiej scenie bankowej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.