Justyna Garstecka bizneswoman roku
Copy

Kopiuj tekst

Justyna Garstecka bizneswoman roku

Wczoraj, 24 listopada 2010 na uroczystej gali w siedzibie BRE Banku, poznaliśmy nazwiska laureatek drugiej edycji konkursu organizowanego przez Radio PiN i BRE Bank ""Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2009"".

Nagrodę główną, a tym samym tytuł Bizneswoman Roku 2009, otrzymała Justyna Garstecka, właścicielka i Prezes firmy Motherhood produkującej akcesoria dla kobiet w ciąży i młodych mam. Kobieta niezwykle odważna i wytrwała w działaniu. Po urodzeniu drugiego syna, niepełnosprawnego Franka, zakończyła współpracę z korporacją, by móc lepiej zarządzać swoim czasem. Stworzyła firmę Motherhood, która ma siedzibę na Podkarpaciu, terenie szczególnie dotkniętym bezrobociem. Oferując elastyczność godzin pracy, atrakcyjne wynagrodzenia Justyna Garstecka zatrudniła 12 kobiet. Dwa pierwsze produkty Motherhood - Kojec-poduszka dla kobiet w ciąży i Fasolka-poduszka do karmienia zostały już docenione przez rynek. Zwyciężczyni konkursu została wybrana przez jury jednogłośnie.

Drugie miejsce w konkursie i tym samym Wyróżnienie specjalne  otrzymała Ewa Trzepla, Kierownik Centrum Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

W konkursie przyznana została także Nagroda Publiczności (głosowanie Internatów). W tym roku wybór internautów pokrył się z wyborem jury i nagrodę w tej kategorii przyznano także Justynie Garsteckiej, właścicielce i Prezes firmy Motherhood. Podczas obrad, jury zdecydowało się przyznać dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Jury. Otrzymała ją Dorota Stasikowska Woźniak – założycielka Dress for Success w Polsce, za działalność non-profit na rzecz kobiet.

W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt kobiet biznesu, właścicielek firm, dyrektorek zarządzających oraz pań pełniących inne kluczowe role w przedsiębiorstwach.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym  wyłonionych zostało 10 finalistek. Następnie jury w składzie: Dr Irena Eris – założycielka Laboratorium Dr Irena Eris, Henryka Bochniarz – Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich „Lewiatan”, Grażyna Piotrowska-Oliwa - Wiceprezydent Pracodawcow RP, czlonek rady nadzorczej PZU SA, Beata Jarosz - Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, Małgorzata Żak – Prezes Fundacji Polsat, Dr Ewa Rumińska – Zimny, Ekspert ONZ ds. Gender and Economy, Adam Szejnfeld – Były Minister Gospodarki, Przemysław Gdański – Członek Zarządu BRE Banku, Dariusz Grzywaczewski – Prezes Zarządu Radia PiN, wybrało laureatkę nagrody głównej oraz przyznało wyróżnienie specjalne.

Kolejna, trzecia edycja konkursu rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.