Książka o odpowiedzialnym biznesie pod patronatem BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Książka o odpowiedzialnym biznesie pod patronatem BRE Banku

Już po raz kolejny dzięki współpracy wydawnictwa Studio EMKA i BRE Banku w ręce czytelników trafia wyjątkowa publikacja – Odpowiedzialność biznesu. Teoria i praktyka, N. Craiga Smitha oraz Gilberta Lenssena.

Książka ta jest zbiorem tekstów i studiów przypadków, które powstały dzięki projektowi rozwoju programów nauczania prowadzonego przez INSEAD Social Innovation Centre, London Business School i EABIS – European Academy of Business In Society. Autorzy na przykładach firm działających w różnych sektorach przybliżają temat odpowiedzialnego biznesu w aspekcie takich zagadnień takich jak: strategia, rachunkowość, finanse, ekonomia, przedsiębiorczość, marketing, zachowania organizacyjne i zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie operacyjne.

Dla mnie, jako praktyka, największą, unikatową wartością tej książki jest rozłożenie koncepcji odpowiedzialności biznesu na czynniki pierwsze, zejście z poziomu abstrakcyjnych teorii, okrągłych zdań, nośnych idei do biznesowej praktyki – mówi Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku. "Odpowiedzialność biznesu. Teoria i praktyka" jest kopalnią doskonałych wzorców i inspirujących przekładów z firm, które od lat słyną z kompleksowego, innowacyjnego podejścia do prowadzenia biznesu
– dodaje Grendowicz.

Premiera książki odbyła się 10 grudnia 2009 r. podczas Ogólnopolskiego Kongresu Etyki i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie dla uczestników wydarzenia wykład wygłosił N. Craig Smith. Książka jest już do nabycia w sprzedaży internetowej i w księgarniach.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z N. Craigiem Smithem
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.