Fundusz inwestujący w mieszkania dla Klientów mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Fundusz inwestujący w mieszkania dla Klientów mBanku

Rozpoczęła się subskrypcja na certyfikaty produktu Ipopema Rynku Mieszkaniowego FIZ Aktywów Niepublicznych, oferowanego w ramach wyłączności przez mBank i MultiBank. Fundusz będzie inwestował środki w atrakcyjne mieszkania na warszawskim rynku nieruchomości.

Subskrypcja certyfikatów nowego produktu dla Klientów indywidualnych mBanku rozpoczęła się 4 listopada 2010 r. i potrwa do 3 grudnia br. Certyfikaty dostępne są dla Klientów korzystających ze zintegrowanej z rachunkiem bieżącym usługi maklerskiej eMAKLER.

Zgodnie z zamierzeniami zarządzających, inwestycja powinna zapewnić atrakcyjną stopę zwrotu przy relatywnie niższym poziomie ryzyka. Aktywa funduszu będą inwestowane w starannie wyselekcjonowane nieruchomości mieszkaniowe w aglomeracji warszawskiej, spełniające kryteria mieszkań dla młodej klasy średniej. Proces inwestycyjny zakłada lokowanie aktywów w mieszkania we wczesnej fazie realizacji, po dogłębnej analizie z punktu widzenia atrakcyjności mieszkań, ich lokalizacji, sytuacji prawnej projektu oraz analizie finansowej dewelopera.

Cena emisyjna jednego certyfikatu Ipopema Rynku Mieszkaniowego FIZ Aktywów Niepublicznych wynosi 100 zł, a minimalna wielkość zapisu to 10 certyfikatów (równowartość 1000 zł). Środki pochodzące z inwestycji wrócą na rachunek bankowy Klienta po zakończeniu funduszu (tzn. po 3,5 roku trwania inwestycji). Certyfikaty będzie też można sprzedać na głównym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych lub na rynku NewConnect w trakcie sesji giełdowych (po dopuszczeniu certyfikatów do obrotu).

Opłata za nabycie certyfikatów inwestycyjnych funduszu:

         2,00% – zapisy o wartości do 10 000 zł,

         1,50% – zapisy o wartości od 10 100 zł do 50 000 zł,

         1,00% – zapisy o wartości od 50 100 zł do 100 000 zł,

         0,50% – zapisy o wartości od 100 100 zł do 1 000 000 zł,

         0,10% – zapisy o wartości od 1 000 000 zł do 2 000 000 zł,

         brak – zapisy o wartości od 2 000 100 zł.

Wpłata na certyfikaty musi być powiększona o wartość opłaty manipulacyjnej, co daje gwarancję ważności zapisu – w trakcie składania zapisu wszelkie obliczenia zostaną dokonane automatycznie.

Klientom mBanku, którzy aktywnie inwestują, oferujemy nie tylko ponad 260 funduszy inwestycyjnych bez opłat i prowizji, ale również usługę maklerską i lokaty strukturyzowane. Ponieważ oferta jest tak duża, stawiamy na jej rozwój przez dodawanie produktów, które nie będą powielać rozwiązań dobrze już Klientom znanych. Propozycje Ipopema TFI – zarówno wprowadzony kilka tygodni temu jedyny w Polsce fundusz indeksowy, jak i fundusz zamknięty oparty na rynku mieszkaniowym – świetnie spełniają te założenia. Z naszej perspektywy istotny jest też fakt, że wspólnie z MultiBankiem możemy je oferować na zasadach wyłączności, gwarantując przy tym towarzystwu Ipopema dotarcie do dużej grupy inwestorów, znających mechanizm działania funduszy, będących potencjalnymi odbiorcami tych produktów – mówiMonika Chwiedziewicz, naczelnik wydziału produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych mBanku.

Subskrypcja na certyfikaty funduszu inwestycyjnego zamkniętego Ipopemy to nie jedyna nowość dla Klientów mBanku. W naszej ofercie, dzięki nawiązaniu współpracy z Noble Funds TFI oraz TFI SKOK, pojawiły się właśnie kolejne, ciekawe fundusze (m.in. fundusz dający ekspozycję na wyselekcjonowane spółki z krajów Afryki, czy też fundusz realizujący ideę odpowiedzialnego społecznie inwestowania)– dodaje Chwiedziewicz
.
Oferta dostępna jest w serwisie transakcyjnym za pośrednictwem usługi maklerskiej eMAKLER oraz u Operatorów mLinii (tel. 801 300 800 / 42 6 300 800 / 783 300 800 lub z telefonów komórkowych 691 362 265).

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W najnowszej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) otrzymał przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. W grudniu 2009 r. w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi” „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator, został także ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.


mBank – od 10. lat na polskiej scenie bankowej.

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.