BRE Bank stawia na wzrost indeksów giełdowych
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank stawia na wzrost indeksów giełdowych

BRE Private Banking & Wealth Management wprowadza do oferty nową lokatę inwestycyjną Global. Aktywem bazowym produktu jest koszyk indeksów, w skład którego wchodzą: S&P 500, Dow Jones EURO STOXX 50, Nikkei 225 oraz WIG20. Czas trwania lokaty to 1,5 roku.

Produkt pozwala na osiągnięcie zysku, w przypadku gdy stopa zwrotu z każdego z indeksów za okres od 30 kwietnia 2009 do 26 października 2010 r. przekroczy 15%. Jeśli ten scenariusz się nie spełni lokata gwarantuje zwrot 100% zainwestowanego kapitału w dniu jej zakończenia.

„Na obecnym bardzo zmiennym rynku nadal trudno jednoznacznie powiedzieć, kiedy wejdziemy w okres hossy”
– mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds. Rozwoju Oferty Produktowej BRE Private Banking & Wealth Management.
„Dzisiejsze ceny akcji znajdują się na nienotowanych od lat poziomach. Jesteśmy więc w momencie, w którym możliwe jest dokonanie zakupów po atrakcyjnych cenach, co w przypadku odwrócenia się trendu daje wysokie prawdopodobieństwo osiągnięcia znacznych korzyści. Ostatnie tygodnie przyniosły stopniową poprawę nastrojów na rynkach kapitałowych, dzięki czemu inwestorzy coraz chętniej kupują akcje. Obserwując zachowania na rynku,  przygotowaliśmy produkt ukierunkowany na pozytywny rozwój wydarzeń na rynku giełdowym w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy."

Lokata inwestycyjna Global, ze względu na duże prawdopodobieństwo zrealizowania się scenariusza zakładającego wzrost aktywa bazowego w najbliższych miesiącach, umożliwia uzyskanie oprocentowania znacznie przewyższającego oprocentowanie tradycyjnych lokat,. Według danych rynkowych z dnia 14 kwietnia 2009 r. wysokość oprocentowanie wyniosłaby 15% (10% p.a.). Dodatkową zaletą produktu jest uniezależnienie oprocentowania od zmian wartości aktywa bazowego w trakcie trwania lokaty, ponieważ obserwacje dokonywane są dwukrotnie: w dniu 30.04.2009 oraz 26.10.2010. Ponadto, inwestor ma możliwość wypłaty odsetek w okresie trwania lokaty bez konieczności ponoszenia opłat manipulacyjnych o ile utrzyma kapitał do końca. Korzystny dla inwestorów jest też brak opłat za zarządzanie produktem. Subskrypcja lokaty trwa do 27 kwietnia 2009 r. Minimalna kwota inwestycji wynosi 25 tys. PLN.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.