Lokata Kashmir w MultiBanku
Copy

Kopiuj tekst

Lokata Kashmir w MultiBanku

Aktywem bazowym lokaty jest indeks Standard & Poor’s BRIC 40 Daily Risk Control 10% Excel Return (EUR), który bazuje na indeksie S&P 40. W jego skład wchodzi 40 spółek z Brazylii, Rosji, Indii i Chin (kraje BRIC). Największy udział mają m.in. rosyjska spółka surowcowa Gazprom, chiński koncern telekomunikacyjny China Mobile Ltd., brazylijskie firmy wydobywcze Vale SA oraz Petroleo Brasileiro SA. Sektor finansowy reprezentują m.in. Itau Unibanco Holding SA, Banco Bradesco SA oraz Bank of China Ltd.

- Dla większości graczy giełdowych spółki krajów rozwijających się nadal są jednymi z bardziej pożądanych składników portfela inwestycyjnego. Potencjał wzrostowy firm petrochemicznych i surowcowych, które posiadają istotny udział w indeksie, to efekt zapotrzebowania gospodarki światowej na surowce i ich pochodne. W krajach rozwijających się dodatkowo stymulowany przez inwestycje w infrastrukturę. – mówi Daniel Wrzesiński, Menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku – Konstrukcja lokaty Kashmir uniezależnia ostateczny wynik inwestycji od zmian aktywa bazowego w trakcie trwania lokaty. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi również mechanizm kontroli ryzyka wbudowany w instrument bazowy. Pozwala on na ograniczenie ewentualnych strat w okresie zwiększonej zmienności indeksu. – dodaje.

Strategia produktu daje możliwość zarabiania na wzroście wartości indeksu. Podstawą do obliczenia oprocentowania lokaty na zakończenie jej trwania jest stopa zwrotu z aktywa bazowego liczona za okres od 09.11.2010 do 07.05.2013. Obserwacje będą prowadzone dwa razy – w dniu startu inwestycji i na dwa dni przed jej zakończeniem.

Według danych rynkowych z dnia 19.10.2010 wartość współczynnika partycypacji wyniosłaby 80%. Jego ostateczna wysokość zostanie ustalona w dniu 09.11.2010 i będzie nie niższa niż 70%. Produkt zapewnia 100% ochronę kapitału na koniec inwestycji.

Żeby sprawnie założyć lokatę inwestycyjną w MultiBanku wystarczy:
- otworzyć rachunek osobisty lub oszczędnościowy,
- złożyć dyspozycję zapisu za pośrednictwem internetu, multilinii lub w Centrum Usług Finansowych.

Informacje dodatkowe:
Termin subskrypcji: 21.10.2010 – 08.11.2010
Okres trwania inwestycji:  2,5 roku
Waluta: PLN
Minimalna kwota inwestycji: 5 000 PLN
Instrument bazowy: Indeks Standard & Poor’s BRIC 40 Daily Risk Control 10% Excess Return (EUR) – SPTR10EE INDEX

Więcej informacji o produkcie
Indeks S&P BRIC 40 DAILY RISK CONTROL 10% EXCESS RETURN (EUR) posiada wbudowany mechanizm kontroli zmienności (poziom docelowy to 10%, tzw. target level). W okresie gdy zmienność indeksu S&P BRIC 40 spada (np. na skutek stabilnych wzrostów), zaangażowane w indeks rośnie, zaś w przypadku wzrostu zmienności indeksu (następującego głównie podczas gwałtownych spadków), zaangażowanie w indeks spada, a część środków jest lokowana na bezpiecznym depozycie, chroniąc tym samym inwestorów przed dużą utratą wartości indeksu.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.