Tauron popularniejszy od PZU?
Copy

Kopiuj tekst

Tauron popularniejszy od PZU?

Szykuje się kolejny duży debiut państwowej spółki na warszawskim parkiecie. Z zapisów na akcje Tauron Polska Energia S.A skorzystało o 26% więcej klientów MultiBanku niż ostatnio. Ponad połowa po raz pierwszy sięgnęła po Usługę Maklerską.

Z danych banku wynika, że prywatyzacja spółki Tauron Polska Energia S.A wzbudziła większe zainteresowanie inwestorów niż niedawny debiut PZU S.A. Ponad 55% kupujących otworzyło specjalnie w tym celu rachunek maklerski.

-  W trakcie akcji przyjęliśmy 8456 zapisów na łączną kwotę ok. 74,5 mln PLN. To o jedną czwartą więcej niż kilka miesięcy temu, gdy na giełdę wchodził gigant ubezpieczeniowy, PZU S.A. – mówi Daniel Wrzesiński, Menadżer Centrum Oszczędzania MultiBanku. – Po raz kolejny potwierdziło się również to, że wielkie prywatyzacje to doskonały impuls dla inwestorów indywidualnych do wejścia na giełdę. Odsetek osób, które przy okazji sprzedaży akcji Tauronu skorzystały pierwszy raz z Usługi Maklerskiej w MultiBanku wzrósł o 3 p.p. – dodaje.
 
Średnia wartość zapisu wyniosła 8,8 tys. PLN. Tauron Polska Energia S.A. zadebiutuje na GPW pod koniec czerwca 2010 r.

Żeby sprawnie kupić akcje za pośrednictwem MultiBanku wystarczy:

1) Podpisać w Centrum Usług Finansowych umowę i otworzyć bezpłatny rachunek maklerski (jedna wizyta, dwa podpisy)

2) Zalogować się do MultiKonta (jeden login, jedno hasło)

3) Kliknąć rachunek maklerski (wystarczy raz)

4) Wybrać spółkę, wprowadzić parametry zlecenia i zatwierdzić.

Niniejszy materiał nie jest przeznaczony do rozpowszechniania na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii, Kanady lub Japonii albo w innych państwach, w których takie rozpowszechnianie może być zakazane przez prawo. Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny i nie stanowi oferty sprzedaży ani zaproszenia do nabycia akcji spółki Turon Polska Energia SA („TAURON”) w Polsce, Stanach Zjednoczonych Ameryki ani jakiejkolwiek innej jurysdykcji, w której taka oferta lub zaproszenie są sprzeczne z prawem. Prospekt (”Prospekt”) przygotowany w związku z ofertą publiczną akcji TAURON na terytorium Polski oraz ubieganiem się o ich dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 27 maja 2010 r. i opublikowany na stronie internetowej TAURON (www.tauron-pe.pl) oraz na stronie internetowej UniCredit CAIB Poland SA (www.ca-ib.pl). Przed podjęciem decyzji o nabyciu akcji inwestorzy powinni każdorazowo zapoznać się z treścią Prospektu, wszystkich opublikowanych aneksów oraz komunikatów aktualizacyjnych do Prospektu. Nie będzie prowadzona żadna oferta publiczna akcji TAURON w Stanach Zjednoczonych. Bank nie gwarantuje zysku w wyniku inwestycji w papiery wartościowe oraz informuje, że zainwestowane środki nie są objęte ochroną zgodnie z Ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Bank nie odpowiada za ostateczną liczbę papierów wartościowych, która przypadnie zapisobiorcy i będzie przez niego objęta. Warunki emisji akcji, w tym warunki cenowe oraz warunki przydziału akcji, zawarte są w Prospekcie emisyjnym dostępnym na stronie: www.tauron-pe.pl. Bank i Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A. działają na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.