Laponia zarabia na wahaniach
Copy

Kopiuj tekst

Laponia zarabia na wahaniach

"Inwestorzy z MultiBanku mogą zarabiać na spadkach i wzrostach cen ropy wybierając nowy produkt - Lokatę Inwestycyjną Laponia. Subskrypcja potrwa do 9 grudnia 2008 roku.
Tzw. 3-miesięczna zmienność historyczna cen ropy naftowej wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z 35% do 63%. Oznacza to, że w obecnej sytuacji możemy z równą dozą prawdopodobieństwa spodziewać się zarówno spadków jak i wzrostów jej cen w przyszłości. Dynamika cen ropy i jej zmienność, przy wykorzystaniu odpowiednich instrumentów finansowych, daje inwestorom możliwość wypracowania ponadprzeciętnych zysków.Lokata Laponia daje 100% gwarancję kapitału, pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach, a Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z produktu będą mogli dodatkowo ulokować wolne środki na 3-miesięcznej lokacie promocyjnej z oprocentowaniem 12% w skali roku.
- Przygotowaliśmy produkt, który umożliwia osiągnięcie zadowalającej stopy zwrotu z inwestycji niezależnie od tego, który trend przeważy w przyszłości. Obecne spadki cen ropy są powodowane m.in. przez obniżenie zapotrzebowania na energię w gospodarce światowej, która przygotowuje się do wejścia w kolejną fazę cyklu koniunkturalnego i spowolnienie wzrostu. Tę tendencję pogłębia również perspektywa szybkiego wdrożenia nowych technologii umożliwiających wykorzystanie źródeł odnawialnych na szeroką skalę. International Energy Agency szacuje, że w ciągu 2008 roku popyt na energię w krajach rozwiniętych (OECD) spadł o 2,2%.


mówi Daniel Wrzesiński, Menadżer Centrum Oszczędzania w MultiBanku


Z drugiej strony szacunki mówią nawet o 5% tempie wzrostu popytu na ropę naftową w krajach rozwijających się, takich jak Chiny. A kraje OPEC ograniczają wydobycie. –


dodaje.

      Jeśli w trakcie trwania inwestycji cena ropy nie spadnie o więcej niż 50% ceny początkowej i nie wzrośnie o więcej niż 60%, to zysk z inwestycji będzie równy procentowej zmianie cen aktywa bazowego pomnożonej przez partycypację. Partycypacja wyniesie minimum 70%, a jej ostateczna wartość zostanie podana po zakończeniu okresu subskrypcji. Jeśli w trakcie trwania inwestycji cena ropy przebije górną bądź dolną barierę, wówczas produkt umożliwi wypracowanie zysku odpowiednio wyłącznie na spadkach lub wzrostach cen ropy. W innych przypadkach inwestycja gwarantuje 100% zwrot kapitału.
Informacje dodatkowe:- Okres subskrypcji: 13.11 – 09.12.2008

- Okres inwestycji: 2 lata

- Kwota minimalna: 5 000 PLN

- Instrument bazowy: Cena notowanego na giełdzie Intercontinental Exchange (ICE) kontraktu terminowego na na ropę naftową (Brent) o  najbliższym terminie wygaśnięcia (Bloomberg: CO1 Comdty)Wyniki historyczne:W analizie historycznych stóp zwrotu zostało przeprowadzonych 1211 symulacji wyników inwestycji analogicznej do Lokaty Laponia. W 32% przypadków inwestycja przyniosła zysk ponad 20% za okres trwania lokaty. W tym w 12% przypadków stopa zwrotu była wyższa niż 40%.Wniosek o lokatę można złożyć:- przez Internet,

- w placówce MultiBanku,

- za pośrednictwem multilinii.MultiBank nie pobiera opłat wstępnych i za zarządzanie."
Tzw. 3-miesięczna zmienność historyczna cen ropy naftowej wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z 35% do 63%. Oznacza to, że w obecnej sytuacji możemy z równą dozą prawdopodobieństwa spodziewać się zarówno spadków jak i wzrostów jej cen w przyszłości. Dynamika cen ropy i jej zmienność, przy wykorzystaniu odpowiednich instrumentów finansowych, daje inwestorom możliwość wypracowania ponadprzeciętnych zysków.

Lokata Laponia daje 100% gwarancję kapitału, pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach, a Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z produktu będą mogli dodatkowo ulokować wolne środki na 3-miesięcznej lokacie promocyjnej z oprocentowaniem 12% w skali roku.

- Przygotowaliśmy produkt, który umożliwia osiągnięcie zadowalającej stopy zwrotu z inwestycji niezależnie od tego, który trend przeważy w przyszłości. Obecne spadki cen ropy są powodowane m.in. przez obniżenie zapotrzebowania na energię w gospodarce światowej, która przygotowuje się do wejścia w kolejną fazę cyklu koniunkturalnego i spowolnienie wzrostu. Tę tendencję pogłębia również perspektywa szybkiego wdrożenia nowych technologii umożliwiających wykorzystanie źródeł odnawialnych na szeroką skalę. International Energy Agency szacuje, że w ciągu 2008 roku popyt na energię w krajach rozwiniętych (OECD) spadł o 2,2%. – mówi Daniel Wrzesiński, Menadżer Centrum Oszczędzania w MultiBanku – Z drugiej strony szacunki mówią nawet o 5% tempie wzrostu popytu na ropę naftową w krajach rozwijających się, takich jak Chiny. A kraje OPEC ograniczają wydobycie. – dodaje.
     
Jeśli w trakcie trwania inwestycji cena ropy nie spadnie o więcej niż 50% ceny początkowej i nie wzrośnie o więcej niż 60%, to zysk z inwestycji będzie równy procentowej zmianie cen aktywa bazowego pomnożonej przez partycypację. Partycypacja wyniesie minimum 70%, a jej ostateczna wartość zostanie podana po zakończeniu okresu subskrypcji. Jeśli w trakcie trwania inwestycji cena ropy przebije górną bądź dolną barierę, wówczas produkt umożliwi wypracowanie zysku odpowiednio wyłącznie na spadkach lub wzrostach cen ropy. W innych przypadkach inwestycja gwarantuje 100% zwrot kapitału.

Informacje dodatkowe:
- Okres subskrypcji: 13.11 – 09.12.2008
- Okres inwestycji: 2 lata
- Kwota minimalna: 5 000 PLN
- Instrument bazowy: Cena notowanego na giełdzie Intercontinental Exchange (ICE) kontraktu terminowego na na ropę naftową (Brent) o  najbliższym terminie wygaśnięcia (Bloomberg: CO1 Comdty)

Wyniki historyczne:
W analizie historycznych stóp zwrotu zostało przeprowadzonych 1211 symulacji wyników inwestycji analogicznej do Lokaty Laponia. W 32% przypadków inwestycja przyniosła zysk ponad 20% za okres trwania lokaty. W tym w 12% przypadków stopa zwrotu była wyższa niż 40%.

Wniosek o lokatę można złożyć:
- przez Internet,
- w placówce MultiBanku,
- za pośrednictwem multilinii.

MultiBank nie pobiera opłat wstępnych i za zarządzanie.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.