Alfabet Literatury z kartą mBanku
Copy

Kopiuj tekst

Alfabet Literatury z kartą mBanku

mBank zaprasza Klientów na kolejny wieczór autorski w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. 

Spotkanie w ramach cyklu „Alfabet Literatury"" odbędzie się 14 listopada br. o godz. 18:00. mBank i Poleski Ośrodek Sztuki tym razem będą gościć Jacka Dehnela - laureata Paszportu Polityki 2006. Autor zaprezentuje swoją najnowszą książkę Balzakiana. Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński - łódzki poeta, dziennikarz, publicysta kulturalny.

Klienci mBanku na spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem nie muszą kupować biletu. Wystarczy jedynie, że przy wejściu okażą ważną kartę mBanku - kredytową, debetową lub wirtualną.

mBank jest mecenasem cyklu spotkań literackich „Alfabet Literatury"" od 2003 roku. Na organizowanych przez Ośrodek spotkaniach autorskich gościli najwybitniejsi polscy aktorzy, reżyserzy, dziennikarze, pisarze oraz przedstawiciele świata nauki między innymi Władysław Bartoszewski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk, Manuela Gretkowska.  

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. mBank jest nie tylko sponsorem, mecenasem, czy darczyńcą, ale także inicjatorem wielu wydarzeń. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie mSpołeczność.

Informacje dodatkowe:
Jacek Dehnel - poeta, tłumacz, prozaik, malarz. Autor kilku książek poetyckich, zbiorów opowiadań Kolekcja (1999) i Rynek w Smyrnie (W.A.B. 2007) oraz powieści Lala (W.A.B. 2006). W 2008 roku ukazało się niemieckie tłumaczenie Lali, przygotowywane są przekłady na język hebrajski, słowacki, węgierski, włoski, chorwacki i litewski. Powieść została także wydana w wersji dźwiękowej, w interpretacji autora. Jacek Dehnel jest laureatem Nagrody im. Kościelskich 2005 za zbiór wierszy Żywoty równoległe i Paszportu Polityki

2006 za Lalę. Tłumaczył m.in. wiersze Osipa Mandelsztama i W.H. Audena. W 2008 roku ukazał się jego przekład wierszy Philipa Larkina, zatytułowanyZebrane.

Tadeusz Dąbrowski, fragmenty recenzji Balzakiany: „Balzakiana Jacka Dehnela to książka ostentacyjnie przekorna wobec dzisiejszych mód literackich, już sam jej tytuł brzmi prowokacyjnie, odsyła przecież do tradycji XIX-wiecznego realizmu i każe domniemywać, że przed Masłowską, Witkowskim, Pilchem, a nawet Gombrowiczem istniała na świecie wybitna proza, do której należy wracać, którą można przetwarzać bądź naśladować. Po lekturze Balzakianów zadałem sobie dwa pytania: czy mam do czynienia z kopią, czy z twórczą wariacją na temat, oraz: jakie to ma dla czytelnika znaczenie, skoro za artyzm tekstu Dehnela odpowiedzialny jest Dehnel, nie zaś Balzac, choć robi tu za patrona.

Autor Lali, laureat Paszportu Polityki, przejmuje Balzakowski sposób postrzegania rzeczywistości, a dokładniej: relacji międzyludzkich, opartych na bezlitosnej rywalizacji, przesiąkniętych interesownością i obłudą. Kreśli obraz świata, w którym przyzwoitość jest najskrajniejszym przejawem naiwności. Obraz na tyle plastyczny i wiarygodny, że z przekonaniem gardzimy łajdakami i całym sercem współczujemy skrzywdzonym. Zachwyca precyzja, z jaką Dehnel odmalowuje charaktery, trudno mu też odmówić fabularnej pomysłowości. Świetnie napisana książka.""
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.