Karta mBanku biletem wstępu!
Copy

Kopiuj tekst

Karta mBanku biletem wstępu!

mBank zaprasza swoich Klientów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Alfabet Literatury"" w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.  

Spotkanie odbędzie się 28 października br. o godz. 18:00. Tym razem gościem mBanku i Ośrodka będzie Jurij Andruchowycz - laureat środkowoeuropejskiej nagrody Angelus. Ukraiński pisarz będzie promować swoją najnowszą książkę Tajemnica. Spotkanie poprowadzi Tadeusz Olszański -  publicysta tygodnika Polityka. Obu Panów łączy miasto: Stanisławów - Iwano-Frankowsk.

 Na najbliższy wieczór autorski w Poleskim Ośrodku Sztuki Klienci mBanku nie muszą kupować biletu. Wystarczy jedynie, że przy wejściu okażą ważną kartę mBanku - kredytową, debetową lub wirtualną.

mBank jest mecenasem cyklu spotkań literackich „Alfabet Literatury"" od 2003 roku. Na organizowanych przez Ośrodek spotkaniach autorskich gościli najwybitniejsi polscy aktorzy, reżyserzy, dziennikarze, pisarze oraz przedstawiciele świata nauki między innymi Władysław Bartoszewski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk.  

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego od początku swojej działalności bank angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia, a także wspiera akcje charytatywne. mBank jest nie tylko sponsorem, mecenasem, czy darczyńcą, ale także inicjatorem wielu wydarzeń. Informacje o działaniach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mBanku są dostępne w serwisie mSpołeczność.

Informacje dodatkowe:
Jurij Andruchowycz- ukraiński poeta, prozaik, eseista i tłumacz.
Pochodzi z Iwano-Frankowska (Stanisławów). Ukończył studia w Ukraińskim Instytucie Poligrafii im. I. Fedorowa we Lwowie , a także studiował w Instytucie Literatury im. Gorkiego w Moskwie. Debiutował tomem wierszy Nebo i płoszczi. Tego samego roku wraz z Wiktorem Neborakiem i Ołeksandrem Irwańcem założył grupę poetycką Bu-Ba-Bu (Burłesk-Bałahan-Bufonada). Andruchowicz jest autorem powieści: Rekreacje, Moskowiada, Perwersja, Dwanaście kręgów. W Polsce ukazały się między innymi dwa tomy jego esejów: Erz-herz-perz i Ostatnie terytorium. Eseje o Ukrainie oraz napisana wspólnie z Andrzejem Stasiukiem Moja Europa. Dwa eseje o Europie zwanej Środkową. W 2005 roku nagrał płytę Andruchoid, w której recytuje swoje wiersze do muzyki Mikołaja Trzaski. Jurij Andruchowycz jest laureatem Nagrody Herdera, Nagrody Europejskiego Porozumienia Leipziger Buch Preize. W 2006 roku odebrał nagrodę Angelus we Wrocławiu.

Tadeusz Olszański, fragmenty recenzjiTajemnicy:

„To już piąta tłumaczona na polski książka 48-letniego pisarza, poety i ukraińskiego barda w jednej osobie Jurija Andruchowycza.

Wbrew tajemniczemu tytułowi jest to pełnokrwista powieść o nim samym - portret literacki skreślony w formie fikcyjnej rozmowy z niemieckim krytykiem literackim i dziennikarzem Egonem Altem. I jedynie ten formalny chwyt jest fikcją, bo rzecz w całości jest przejmującą spowiedzią przed sobą samym. Andruchowycz wyrusza z Iwano-Frankowska, z miasta, w którym się urodził i które pieszczotliwie nazywa Frankiem (lub - tak jak za polskich czasów - Stanisławowem), aby przez Lwów, Kijów, Moskwę, Monachium, Berlin i cały otworzony przed nim po pierestrojce świat do swego ukochanego Franka wrócić.

Tajemnica to świetnie napisana, odkrywcza w swoim sposobie, autobiograficzna powieść, którą czyta się jednym tchem. I długo pamięta!""
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.