Raport Roczny BRE Banku- najlepszy wśród instytucji finansowych
Copy

Kopiuj tekst

Raport Roczny BRE Banku- najlepszy wśród instytucji finansowych

Już po raz drugi z rzędu raport roczny BRE Banku zdobył pierwsze miejsce w kategorii banków w konkursie „The Best Annual Report 2007" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podat­ków (IRiP). 

Nagrodę, w imieniu BRE Banku, odebrał Zdzisław Wojtera, dyrektor Banku ds. Rachunkowości i Controllingu.

"Cieszę się, że już po raz drugi z rzędu wygrywa raport przygotowany przez BRE. Dla nas to wyróżnienie ma szczególne znaczenie, bo jak wszyscy wiemy instytucje finansowe są dzisiaj bardzo uważnie obserwowane przez rynek. Wierzę, że tego rodzaju nagroda stanowi niejako potwierdzenie odpowiedzialnej polityki prowadzonej przez BRE Bank i chęci otwartego komunikowania się z naszymi klientami, partnerami w biznesie i interesariuszami”- powiedział.

Celem konkursu jest pro­mowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla ak­cjonariuszy i inwestorów.

Dlatego pierwszym etapem oceny była analiza opinii biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego.

Następnie jury, któremu przewodniczył profesor Waldemar Frąckowiak oceniało raporty biorąc pod uwagę: sprawozdanie zarządu, za które można było uzyskać 30 pkt., za­stosowanie MSSF/MSR, za maksymalnie 40 pkt. i wartość użytkową (30 pkt.). Maksymalna ocena mogła wynosić w sumie 100 pkt.

W kategorii instytucji finansowych główną nagrodę otrzymał BRE Bank (zdobył 84,88 pkt.), wyprzedzając BPH i Pekao S.A.

To już trzecia edycja konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków. W tym roku o zwycięstwo walczyło ponad 40 raportów spółek, które spo­rządzają skonsolidowane raporty według międzynarodowych stan­dardów rachunkowości i sprawoz­dawczości finansowej MSSF/MSR.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.