BRE Bank zaprasza swoich Klientów do ekskluzywnego klubu SEPA
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank zaprasza swoich Klientów do ekskluzywnego klubu SEPA

6 października 2008 r. BRE Bank wdrożył nowy produkt rozliczeniowy – Polecenie Przelewu SEPA, najnowocześniejszą formę rozliczeń w euro o paneuropejskim zasięgu. Polecenie Przelewu SEPA jest obsługiwane automatycznie, zlecenia składane są wyłącznie za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej, w ciężar rachunków prowadzonych przez Bank w euro.

SEPA to europejski projekt budujący Jednolity Obszar Płatności w Euro, oparty na wspólnych zasadach, standardach i współdziałaniu systemów bankowych w całej Unii Europejskiej. Usprawnia instrumenty płatnicze, tak by klienci banków mogli dokonywać płatności w walucie europejskiej tak, jak obecnie dzieje się w przypadku płatności krajowych realizowanych lokalnie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych i jednolitej infrastrukturze obsługi SEPA zwiększa efektywność i bezpieczeństwo przepływu środków na terenie Unii Europejskiej przy jednoczesnym obniżaniu kosztów dla klienta. Jest to możliwe dzięki przyjętej standaryzacji i automatyzacji procesów obsługi, wspólnych praktyk biznesowych i jednolitych podstaw prawnych. SEPA obejmuje najbardziej powszechne instrumenty płatnicze, tj. Polecenie Przelewu, Polecenie Zapłaty i Karty Płatnicze. Oczekuje się, że do końca 2010 roku większość płatności będzie realizowana z użyciem nowych, transgranicznych instrumentów w standardzie SEPA.

"Koncentracja europejskich instytucji finansowych na instrumentach elektronicznych stanowi szansę rozwoju e-gospodarki oraz umożliwia i wspiera innowacje technologiczne ”- mówi Beata Mossakowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu w BRE Banku. „
SEPA jest programem o charakterze przyszłościowym i rozwojowym. Promuje obrót bezgotówkowy, co jest zgodne zarówno ze strategią rozwoju polskiego systemu płatniczego, jak i polityką BRE Banku”- dodaje.

Przelewu SEPA można dokonać posiadając rachunek w banku, który przystąpił do Systemu Polecenia Przelewu SEPA. Informacje o bankach należących do systemu można uzyskać na stronie www.sepapolska.pl. Płatności można dokonywać na rachunek banku na terytorium UE, w tym też do innego banku krajowego należącego do programu SEPA.

W BRE Banku polecenia przelewu SEPA zostały udostępnione w  systemach iBRE i BRESOK  oraz  w systemach transakcyjnych mBanku i MultiBanku. Rozrachunek jest przeprowadzany przez Paneuropejską Izbę Rozliczeniową, w pełni automatycznie, co gwarantuje szybkie i tanie rozliczenie. Dla Polecenia Przelewu SEPA określone są przejrzyste zasady naliczania opłat – przelew wykonywany jest w pełnej kwocie, bez pobierania przez banki realizujące rozliczenie  opłat z kwoty przelewu.

„SEPA jest gwarancją nieograniczonej przestrzeni, pozbawionej granic geograficznych i utrudnień technicznych, umożliwiająca swobodę przepływu kapitału i usług finansowych. To rozwiązanie przygotowane z myślą o dynamicznych, nowoczesnych firmach i przedsiębiorcach, którzy maja odwagę zdobywać nowe rynki i sięgać dalej niż ich konkurenci.
Mówiąc trochę żartobliwie to niejako wciągnięcie naszych Klientów do „ekskluzywnego klubu”- dodaje Beata Mossakowska.

***
Projekt SEPA został zainicjowany w 2002 r., powołaniem Europejskiej Rady ds. Płatności (European Payments Council – EPC), która zdefiniowała nowe zasady i procedury dotyczące płatności we wspólnej walucie europejskiej. W tym celu zaangażowała nie tylko bezpośrednio zainteresowane strony ze Strefy Euro, ale również podmioty z innych krajów Unii Europejskiej. Tym samym społeczności spoza Strefy Euro otrzymały możliwość przyjęcia standardów i zasad działania obowiązujących w jednolitym obszarze płatności w euro. Wszystko to prowadzi do powstania jednolitego rynku usług płatniczych w Unii Europejskiej.

Jednolity Obszar Płatności w Euro, obejmuje wszystkie państwa Unii Europejskiej (27 państw członkowskich) oraz Islandię, Norwegię, Lichtenstein i Szwajcarię (łącznie 31 państw w Europie).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.