Zmiany w mPLANIE hipotecznym
Copy

Kopiuj tekst

Zmiany w mPLANIE hipotecznym

1 października br. mBank wprowadził zmiany do oferty kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego oraz pożyczek hipotecznych.

Od początku października Klienci mBanku będą mogli występować o kredyt hipoteczny również na:
- zakup działki gruntu z potencjałem budowlanym,
- zakup lub remont kamienicy,
- zakup, remont, modernizację lokalu użytkowego celem wynajmu lub dzierżawy.

Podwyższona została minimalna kwota, na którą można zaciągnąć kredyt hipoteczny w mBanku - do tej pory było to 30 tys. PLN Od dziś wartość ta wynosi 80 100 PLN. Dodatkowo kwota kredytu przekraczająca 100% wartości zabezpieczenia może zostać przeznaczona na dowolny cel, a nie jak do tej pory na koszty okołokredytowe.

Wydłużony został okres kredytowania dla pożyczki hipotecznej z 10 lat do 30 lat oraz
kredytu konsolidacyjnego z 20 do 30 lat. Wprowadzono także możliwość udzielania kredytów łączących różne cele kredytowania lub refinansowanie kredytów w innym banku na warunkach kredytu na cele mieszkaniowe.

Zgodnie z filozofią przyjętą przez mBank, naszym dążeniem jest dbałość o wygodę i bezpieczeństwo Klientów. Niezmiennie od lat wsłuchujemy się w ich potrzeby oraz oczekiwania i na tej podstawie zmieniamy naszą ofertę - mówi Andrzej Fluderski, kierujący wydziałem kredytów hipotecznych mBanku.
Od początku roku obserwujemy stały, dynamiczny przyrost portfela kredytów hipotecznych. W pierwszym półroczu wartość sprzedaży kredytów hipotecznych wyniosła 1,5 mld PLN. Dzięki polityce mBanku w zakresie przyznawania Klientom kredytów hipotecznych, udaje nam się zachować bardzo wysoką jakość portfela - dodaje Andrzej Fluderski.

Dodatkowo, w związku ze wzrostem stawek referencyjnych LIBOR i WIBOR,
mBank zmienił (podwyższył) oprocentowania części kredytów hipotecznych znajdujących się w portfelu banku.

Oprocentowanie kredytów i pożyczek hipotecznych oferowanych przez mBank w ramach mPLANU jest ustalane w oparciu o:
- stawkę referencyjną WIBOR 3M i marżę stałą banku w całym okresie kredytowania dla kredytów złotowych,
- stawkę referencyjną LIBOR 3M dla CHF i marżę stałą w całym okresie kredytowania,
- LIBOR 3M dla EURO i marżę stałą w całym okresie kredytowania,
- LIBOR 1M dla USD i marżę stałą w całym okresie kredytowania.

Aktualne stawki oprocentowania znajdują się w serwisie mBanku.
mPLAN hipoteczny w mBanku przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR. Zaletą złotówkowego kredytu hipotecznego w mBanku jest mechanizm bilansujący - odkładane przez Klienta oszczędności na rachunku bilansującym zmniejszają kwotę kredytu, od której naliczane są odsetki. Dzięki temu Kredytobiorca może znacznie obniżyć koszt obsługi kredytu, pomniejszając jego odsetki.
mPLAN hipoteczny może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.