BRE Bank raportuje najlepiej
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank raportuje najlepiej

Raport finansowy za IV kw. 2008 r. przygotowany przez BRE Bank zajął II miejsce w rankingu rapor­tów kwartalnych przeprowadzonym przez redakcję Parkietu.

Raport finansowy za IV kw. 2008 r. przygotowany przez BRE Bank zajął II miejsce w rankingu rapor­tów kwartalnych przeprowadzonym przez redakcję Parkietu.

Badanie miało charakter anonimowy. Specjalnie przygotowana ankieta została wysłana do analityków domów maklerskich, którzy w dziesięciostopniowej skali oceniali raporty kwartalne spółek indeksu WIG20. Autorzy rankingu największą wagę przypisali pytaniu o kompleksowość informacji, istotna była również ocena spotkania z analitykami orga­nizowanego przez daną spółkę. Eksperci wy­powiedzieli się także na temat ilości informacji i jakości odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie spotkania. Dodatkowo premiowane było przygoto­wanie oddzielnej prezentacji uzupełniającej informacje zawarte w raporcie kwartalnym. Istotne było również to, czy znalezienie potrzebnych informacji w sprawozdaniu było łatwe. Eksperci oceniali spółki z indeksu WIG20, mogli jednak wskazać inne firmy.

Średnia nota dla firm oce­nianych przez minimum czte­rech analityków wyniosła 6,7 pkt na 10 możliwych. Analitycy an­kietowani przez Parkiet najbardziej docenili prezentowanie przez spółki pełnych i wyczerpujących informacji oraz gotowość do udzielania do­datkowych wyjaśnień.

BRE Bank zajął II pozycję, otrzymując 8,44 pkt. Raport za IV kwartał 2008 r. był również najchętniej oceniany – swoją opinię wyraziło aż 8 analityków. Za przejrzystość i łatwość wyszukiwania informacji przyznano 8,1 pkt., wysoko oceniano również jakość prezentacji (8,38 pkt.) oraz informacje przedstawione podczas spotka­nia dla analityków i inwestorów (8 pkt.)
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.