Dołącz do mSpołeczności!
Copy

Kopiuj tekst

Dołącz do mSpołeczności!

mBank uruchomił serwis internetowy mSpołeczność poświęcony działaniom z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu banku. 

Zaprezentowana w serwisie http://www.mspolecznosc.pl/ aktywność mBanku w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu uwzględnia działania charytatywne, społeczne i sponsoringowe banku. Podział serwisu na cztery kategorie - mKlienci, mPracownicy, mSponsoring, Fundacja BRE Banku kompleksowo przedstawia działalność CSR mBanku.

W zakładce mKlienci znajdują się informacje o akcjach charytatywnych z cyklu
mKlienci potrzebującym, których mBank jest inicjatorem. Projekt ten ma na celu zachęcić do przekazywania środków na cele statusowe fundacji współpracujących z mBankiem. Cyklicznie realizowane są zbiórki z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Od początku funkcjonowania mBank zachęca Klientów do przekazania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Dodatkowo, co roku seria gadżetów mBanku zostaje zlicytowana podczas aukcji internetowej, z której całkowity dochód jest przekazywany na kolejne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnie realizowane jest przedsięwzięcie mKlienci dla Fundacji Gajusz, w której bank zachęca do wsparcia podopiecznych łódzkiej fundacji.

Zespół mBanku angażuje się w działania w ramach wolontariatu pracowniczego. Informacje o tych aktywnościach można znaleźć na podstronach mPracownicy. Obecnie mBank na stałe współpracuje z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi, w której uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, upośledzone w stopniu lekkim, umiarkowanym i głębokim.

Internauci odwiedzając część serwisu mSponsoring dowiedzą się jakie eventy wspiera pierwszy bank internetowy w Polsce.

mBank jest mecenasem kultury, sponsorem imprez edukacyjnych i sportowych. Promując aktywny tryb życia oraz upowszechniając bieganie w 2004 roku wystąpił z własną inicjatywą - mBank Łódź Maraton. W ciągu pięciu lat łódzki maraton stał się znaną i cenioną imprezą przyciągającą coraz więcej amatorów biegania.

W ostatniej edycji imprezy wystartowała rekordowa liczba 986 zawodników. Po sukcesie maratonu, bank utworzył mBank Maraton Team - zespół złożony z sześciu czołowych, polskich zawodowych maratończyków, z których trzech wystartuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008.  

Bank od dwóch lat jest mecenasem jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce OFF Festivalu w Mysłowicach, prezentującego wykonawców muzyki alternatywnej z kraju oraz zagranicy. W tym roku trzecia edycja festiwalu odbędzie się
od 8 do 10 sierpnia. Oprócz występów czołówki polskiej i zagranicznej sceny muzycznej odbędzie się projekcja filmów oraz wystawy malarskie.

Nieprzerwanie od 2003 roku mBank jest również mecenasem cyklu spotkań literackich
Alfabet Literatury w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Na organizowanych przez Ośrodek spotkaniach autorskich gościli najwybitniejsi polscy aktorzy, reżyserzy, dziennikarze, pisarze oraz przedstawiciele świata nauki m.in. Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Kazimierz Kutz czy Andrzej Żuławski .

Fundacja BRE Banku to kolejna część serwisu społecznościowego. mBank angażuje się  w działania prowadzone przez fundację, która wspiera edukację, naukę, przedsiębiorczość, kulturę i sztukę, prowadzi działania charytatywne oraz współpracuje z innymi organizacjami pożytku publicznego, pomagając tym samym potrzebującym, chorym oraz niepełnosprawnym dzieciom.

Społeczność jest dla mBanku jedną z podstawowych wartości. Dlatego też od początku swojej działalności bank prowadzi działania charytatywne oraz angażuje się w liczne przedsięwzięcia związane z edukacją, kulturą i aktywnym stylem życia. mBank jest nie tylko sponsorem, mecenasem, czy darczyńcą, ale także inicjatorem wielu wydarzeń
- mówi Dominika Nawrocka, odpowiedzialna za działania z zakresu  społecznej odpowiedzialności biznesu w mBanku.

Działalność mBanku w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest zgodna ze strategią całej Grupy BRE Banku. W 2007 roku BRE Bank został wyróżniony przez Stowarzyszenie na rzecz Bezpieczeństwa Finansowego Obywateli RP, Nagrodą Honorową za wspieranie edukacji finansowej w ramach Corporate Social Responsibility. Ponadto został przyjęty do Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a także do inicjatywy ONZ „The Global Compact"".
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.