Fundacja BRE Banku partnerem konkursu „Człowiek bez barier”
Copy

Kopiuj tekst

Fundacja BRE Banku partnerem konkursu „Człowiek bez barier”

Fundacja BRE Banku została partnerem konkursu „Człowiek bez barier”, który już po raz szósty został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i magazyn „Integracja”. Tegoroczna edycja, ze względu na odbywające się wkrótce Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie, dedykowana jest sportowcom. Jury nagrodzi najbardziej uzdolnionych, których postawy i osiągnięcia w różnych dyscyplinach sportu zasługują na szczególne uznanie.

Intencją organizatorów konkursu jest pokazywanie ludzi, którzy pomimo swoich niepełnosprawności odnoszą liczne sukcesy zarówno w sferze zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Jednym z  głównych założeń konkursu, poza promocją wybitnych osobistości, jest również aktywizacja i mobilizacja środowiska osób niepełnosprawnych w Polsce poprzez ukazywanie ich jako aktywnych i cieszących się pełnią życia. W poprzednich edycjach wyróżniano muzyków, naukowców, prawników oraz polityków.

„Zaangażowanie Fundacji BRE Banku w tego rodzaju inicjatywy wydaje mi się całkiem naturalne- mówi Henryk Okrzeja, Prezes Fundacji BRE Banku. „Wspieramy ludzi wyjątkowych, takich, którzy nie boją się stawiać sobie wysoko poprzeczki i konsekwentnie realizują swoje marzenia, łamiąc przy tym niesprawiedliwe stereotypy.”

„Laureaci konkursu pokazują światu, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody nie do pokonania na drodze do sukcesu. Właśnie dlatego partnerstwo w konkursie jest dla nas szczególnie ważne”- dodaje Henryk Okrzeja.  

Uczestnicy konkursu mogą być zgłaszani do 15 września 2008, do organizatora, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Kolejnym etapem będzie wybór zwycięzców konkursu przez Jury, w którego składzie zasiądą: Maria Kaczyńska, Antonina Ostrowska, Janusz Kochanowski, Jarosław Duda, Wojciech Skiba, Agata Tyszkiewicz, Olga Bończyk, Michał Olszański, Henryk Okrzeja, Jadwiga Czartoryska i Piotr Pawłowski.

Posiedzenie Jury planowane jest na ostatnie dni września, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas oficjalnej gali finałowej, która odbędzie się w listopadzie br.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Maria Kaczyńska- małżonka Prezydenta RP, patronat merytoryczny- dr Janusz Kochanowski- rzecznik Praw Obywatelskich.

Patronem instytucjonalnym został pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.