W mBanku jeszcze wygodniej
Copy

Kopiuj tekst

W mBanku jeszcze wygodniej

mBank wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, wprowadził kolejne zmiany w systemie transakcyjnym. 

Modyfikacje i nowe funkcjonalności zaproponowane w systemie transakcyjnym mBanku objęły zarówno część polską, jak i Czechy i Słowację.

W ramach przeprowadzonego wdrożenia, przygotowaliśmy wiele mniejszych i większych zmian - część z nich to nowe funkcjonalności, które są już widoczne dla Klientów. O innych będziemy mówić za jakiś czas, ponieważ stanowią podwaliny nowych projektów
- mówi Tomasz Gubała, Wicedyrektor mBanku ds. wsparcia operacyjnego.
Te zmiany, z których już korzystają Klienci, są wynikiem naszych prac nad ciągłym ulepszaniem systemu transakcyjnego. Większość z tych funkcjonalności jest odpowiedzią na potrzeby Użytkowników zgłaszane poprzez mForum i dyskutowane z mRadnymi -
dodaje Tomasz Gubała.

W systemie transakcyjnym mBanku w Polsce zaszły m.in. następujące zmiany:

Eksport historii operacji na rachunku do plików w formacie: PDF, CSV oraz HTML. Funkcjonalność ta była szczególnie oczekiwana przez Klientów biznesowych.

Opcjonalne zabezpieczenie hasłem smsowym lub hasłem jednorazowym przelewu zdefiniowanego. Czynność tą można wykonać zarówno przy definiowaniu, jak i przy modyfikacji przelewu.

Możliwość dokonania zmiany danych osobowych w systemie transakcyjnym, a nie, jak to do tej pory było - wyłącznie poprzez mLinię. Wprowadzane zmiany muszą być potwierdzane hasłem smsowym. Dane adresowe są zmieniane automatycznie natomiast numer dowodu osobistego wymaga specjalnego scenariusza - w pierwszej kolejności system przekaże numer do weryfikacji w odpowiedniej bazie, a możliwość modyfikacji danych podstawowych zostanie zablokowana do momentu zakończenia procesu.

Zmiana w sposobie prezentacji przelewów. M.in. przebudowana została formatka wykonania przelewu, gdzie pojawiło się pole wyboru dotyczące typu przelewu. Zmianę tę wprowadzono, aby przygotować system na kolejne typy przelewów, które pojawią się już wkrótce - między innym przelewy wewnętrzne pomiędzy poszczególnymi jednostkami mBanku.

Jeżeli chodzi o zmiany dotyczące zarówno Polski, jak i projektów zagranicznych mBanku, to przede wszystkim system został przygotowany do zmiany waluty, w momencie przejścia Słowacji na EURO. Dzięki temu system będzie gotowy, kiedy i Polska dołączy do strefy EURO. Ponadto wdrożona została wielojęzyczność systemu - dzięki czemu w przyszłości Klienci mBanku będą mieli wybór, w jakim języku chcą widzieć system transakcyjny.

Zmiany w systemach czeskim i słowackim objęły m.in.:
Wprowadzenie SIPO - odpowiednik polskiego zlecenia stałego
Przygotowanie systemu do wdrożenia oferty rachunków firmowych
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.