Fundacja BRE Banku zaprasza miłośników sztuki
Copy

Kopiuj tekst

Fundacja BRE Banku zaprasza miłośników sztuki

Fundacja BRE Banku została partnerem wystawy Skarbiec Katedry Wileńskiej, wspólnego  projektu Archidiecezji Wileńskiej oraz Zamku Królewskiego w Warszawie i Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Wystawa prezentuje kosztowności sakralne ze zbiorów Katedry Wileńskiej. Uroczyste otwarcie odbędzie się 3 lipca br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Wystawa jest wspaniałą okazją to obejrzenia wyjątkowych dzieł Katedry Wileńskiej, które po raz pierwszy opuszczają granice Litwy” - mówi Henryk Okrzeja, prezes Fundacji BRE Banku. „Dla miłośników sztuki to prawdziwa gratka, dlatego nie wahaliśmy się podjąć decyzji o objęciu mecenatem tego wydarzenia. Możliwość prezentacji polskiej publiczności bezcennych zbiorów, które przez wiele lat pozostawały w ukryciu jest dla nas dodatkowym powodem do dumy” - deklaruje Okrzeja.

Wśród licznych eksponatów nie zabraknie wyjątkowych kosztowności sakralnych wileńskiego Skarbca Katedralnego, który słusznie uważany jest za jeden z najbogatszych skarbców kościelnych w Europie Środkowej. Podczas wystawy będzie można podziwiać relikwie ze złota i srebra zdobione szlachetnymi kamieniami, których historia sięga ponad sześciu wieków.

Kosztowności wileńskiej katedry są świadectwem kunsztu zachodnioeuropejskich, litewskich i polskich złotników, a także dowodem wielowątkowych związków Polski i Litwy.

Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 3 lipca br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Prezentacja dzieł sztuki i potrwa do 28 września 2008 r.

Od 15 października do 15 stycznia 2009 roku będzie można podziwiać dzieła na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie.

Honorowy Patronat nad wystawą objął Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.