Zgoda KNF na połączenia Skarbca i AEGONU
Copy

Kopiuj tekst

Zgoda KNF na połączenia Skarbca i AEGONU

9 maja br. Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Skarbiec – Emerytura SA i AEGON Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA

„Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego oznacza, że rozpoczynamy prace nad formalną rejestracją połączenia obu towarzystw emerytalnych. Udział BRE Banku w kapitale zakładowym i w głosach na Walnym Zgromadzeniu spółki po połączeniu wyniesie 49,7%.

Po rejestracji do Komisji zostanie skierowany kolejny wniosek o sprzedaży PTE”
- mówi Ireneusz Jabłoński, Dyrektor BRE Banku ds. Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Grupy.

Zgodnie z umową opcyjną zawartą w ubiegłym roku, cena za akcje będzie sumą następujących elementów: 385 mln zł z zastrzeżeniem korekty tej kwoty wynikającej z liczby członków OFE Skarbiec-Emerytura publikowanej w ostatnim miesięcznym raporcie KNF przed dniem połączenia  (obowiązująca będzie data wpisu połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym dla  Aegon PTE) oraz wartości bieżących aktywów netto PTE Skarbiec-Emerytura obliczonej jako wartość aktywów obrotowych pomniejszona o zobowiązania i rezerwy PTE Skarbiec-Emerytura na koniec ostatniego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego dzień połączenia.

„Przygotowania do tej operacji rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku, podpisaniem umowy pomiędzy BRE Bankiem a Aegonem w sprawie połączenia PTE Ergo Hestia oraz PTE Skarbiec-Emerytura oraz udzielenia opcji na sprzedaż akcji połączonej spółki należących do banku. Zgodnie z planem 30 czerwca br. rozpocznie się likwidacja OFE Skarbiec-Emerytura, do 7 listopada 2008 r. proces ten się zakończy i wówczas też aktywa OFE Skarbiec - Emerytura zostaną przeniesione do Aegon OFE. W ten sposób zakończy się kolejny etap procesu porządkowania działalności Grupy BRE Banku”
- dodaje Jabłoński.
 
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.