Tysiąc maratończyków na start!
Copy

Kopiuj tekst

Tysiąc maratończyków na start!

Ulicami Łodzi 18 maja br. pobiegnie ponad tysiąc biegaczy w 5. mBank Łódź Maratonie. Impreza została przyłączona do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega 2008"".

Na 10 dni przed startem mamy zgłoszonych już 1000 maratończyków. Jest to absolutny rekord, do tej pory w mBank Łódź Maratonie brało udział ponad 700 biegaczy
.
Tak duża frekwencja wskazuje, że impreza cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością w środowisku biegaczy - mówi Anna Skusiewicz rzecznik mBank Łódź Maratonu. Mamy nadzieję, że łodzianie będą coraz liczniej oraz aktywniej brać udział w tym wydarzeniu w szczególności, przygotowaliśmy dla nich wyjątkowe atrakcje - m.in. pokazy Capoeira wraz z lekcją dla publiczności oraz występy taneczne - Show Studio Latio (salsa, taniec brzucha, breakdance). Na scenie zagości również słynna „Crejzolka"" Mariolka, czyli Kabaret Paranienormalni ze specjalnym skeczem „Jakie ja trampy mam"". Dla najmłodszych będzie dmuchana  ścianka do wspinaczki, eurobungie oraz basen z  piłeczkami - dodaje Anna Skusiewicz.

W tym roku start i meta maratonu znajduje się w Manufakturze. Szczegółowa trasa wszystkich biegów oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się w serwisie internetowym 5. mBank Łódź Maratonu - http://www.maraton.com.pl/. Znajdą się tam wszelkie informacje dotyczące łódzkiej imprezy.

Oprócz biegu głównego (42 km 195 m) miłośnicy biegania mają do wyboru jeszcze inne trasy:

-  półmaraton (21 km 97 m),

- Ogólnopolski Otwarty Bieg o „Złoty Toporek"" Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi (10,5 km),

- bieg rekreacyjny (2,5 km).

Organizatorzy łódzkiego maratonu przewidzieli nagrody w 20 kategoriach wiekowych (kategoria co 5 lat) dla kobiet i mężczyzn. Dodatkowo wśród maratończyków, którzy ukończą bieg rozlosowany zostanie
nowy Chevrolet Aveo
. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg w swojej konkurencji zgodnie z regulaminem otrzymają medal po przekroczeniu linii mety oraz dyplom.

W tegorocznym maratonie wygrywają nie tylko biegacze ale także kibice -
dodaje Szymon Midera, Dyrektor Biura Marketingu i Rozwoju Biznesu mBanku. Jak co roku przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich, którzy przyjdą dopingować biegaczy. Co więcej w czasie trwania maratonu zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszy zespół kibicujący uczestnikom na trasie. Specjalne jury oceniać będzie ubiór, sprzęt pomocniczy, zgranie zespołu, sposób przekazu. Najlepsze drużyny dopingujące zawodników na trasie otrzymają atrakcyjne nagrody.

To już piąta edycja tej imprezy. Wielu pracowników mBanku regularnie trenuje i startuje w maratonach, inni amatorsko uprawiają jogging - dlatego też inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych biegaczy, ale i pozostałych pracowników banku, którzy kibicują swoim kolegom podczas biegu. Maraton to także sposób na popularyzacje aktywnego trybu życia - z roku na rok mBank Łódź Maraton staje się coraz bardziej znaną i cenioną imprezą przyciągającą  coraz więcej biegaczy.

Dodatkowe Informacje o mBank Łódź Maraton:

Organizator:
- Rudzki Klub Sportowy w Łodzi

Sponsor tytularny:
- mBank

Partnerzy:
- Urząd Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
- Centrum kulturalno-rozrywkowo-handlowe Manufaktura
- Chevrolet Trax - oficjalna flota 5mBank Łódź Maratonu

Patronaty medialne:
- Gazeta Wyborcza
- TVP 3 Łódź
- Radio Łódź
- http://www.swiatsportu.pl/
- http://www.lodzianin.pl/

Łódzki maraton został oficjalnie zgłoszony do kalendarzy:
- AIMS/IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Imprez Biegowych),
- PSB (Polskie Stowarzyszenie Biegów),
- PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki),
- ŁOZLA (Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.