Stabilny zysk z mBankiem
Copy

Kopiuj tekst

Stabilny zysk z mBankiem

mBank uruchomił kolejną subskrypcję na lokaty strukturyzowane, tym razem opartą na kursie USD/PLN.

Lokata Stabilny Zysk umożliwia osiągnięcie wysokich zysków wraz ze stabilizacją kursu dolara do złotówki. Zapisy na subskrypcję 3-miesięcznej lokaty strukturyzowanej Stabilny Zysk potrwają do 10 lutego br.

Tym razem Klienci mBanku mają możliwość uzyskania dużych profitów przy założeniu, że w krótkim okresie czasu kurs dolara do złotówki będzie stabilizował się a amplituda wahań będzie niewielka.

Od grudnia 2008 r. obserwujemy znaczne osłabienie polskiego złotego względem głównych światowych walut: euro i dolara. Wiele wskazuje jednak na to, że jest to zjawisko przejściowe i złoty zacznie się umacniać - mówi Monika Chwiedziewicz, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w mBanku. Dodatkowo zmienność kursu USD/PLN zaczyna spadać. Historyczna zmienność 3 - miesięczna, która 22 grudnia 2008 r. kształtowała się na rekordowym poziomie 39,6%, miesiąc później, w styczniu 2009 r. wynosiła już 29%. Coraz bardziej prawdopodobnym staje się zatem scenariusz, iż kurs walutowy będzie dążył do stabilizacji - dodaje Chwiedziewicz.

Zysk z lokaty uzależniony jest od kształtowania się kursu USD/PLN na fixingu NBP podczas 62 dni roboczych w okresie od 11.02.2009 do 11.05.2009. Oprocentowanie maksymalne lokaty Stabilny Zysk naliczane jest za każdy dzień roboczy, w którym kurs USD/PLN znajduje się w określonym przedziale: +/- 0,13 PLN względem kursu z dnia startu lokaty. Jeżeli w trakcie trwania lokaty wystąpią dni, w których kurs USD/PLN znajdzie się poza określonym przedziałem, wówczas za te dni nie będzie naliczone oprocentowanie. Według danych rynkowych z dnia 02.02.2009 r. maksymalne oprocentowanie lokaty wynosiłoby 11% w skali roku.

Formuła naliczania i wypłacanie odsetek od lokaty umieszczona jest w serwisie mBanku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest bardzo proste - wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i wejść do zakładki „lokaty strukturyzowane" dostępnej na pierwszej stronie po zalogowaniu. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Produkt ten jest przeznaczony dla każdego Klienta - minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 PLN.

Główną zaletą tego produktu jest 100% ochrona zainwestowanego kapitału na zakończenie trwania inwestycji - Klient nie ponosi ryzyka nominalnej straty oraz ma szansę na nieograniczony zysk.

Lokata strukturyzowana to alternatywa do tradycyjnych lokat bankowych oraz inwestowania w fundusze inwestycyjne czy bezpośrednio na giełdzie. Łączy w sobie cechy standardowej lokaty bankowej (określony czas inwestycji, ochrona powierzonego kapitału) oraz inwestycji na rynku kapitałowym (możliwość uzyskania dodatkowego zysku z części opcyjnej).
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.