Ryszard Petru wzmocni zespół BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Ryszard Petru wzmocni zespół BRE Banku

Z początkiem lipca 2009 r. Ryszard Petru obejmie stanowisko Dyrektora Banku ds. strategii. Zgodnie z planami będzie odpowiedzialny za obszar strategii, koordynacje strategicznych spółek Grupy BRE, relacje inwestorskie oraz obejmie stanowisko głównego ekonomisty banku.

Jeszcze przed wakacjami dołączy do nas człowiek, którego cenię za wiedzę, wieloletnie doświadczenie, strategiczne myślenie i niezwykły dynamizm. Wierzę, że w BRE pracuje świetny zespół doświadczonych specjalistów, a przyjście Ryszarda Petru jedynie potwierdza tezę, że najlepsi przyciągają najlepszych. Ryszard Petru pokieruje jednym z najbardziej strategicznych obszarów działalności banku. Jestem przekonany, że w takim zespole wartość banku, którym kieruję, będzie konsekwentnie rosła- mówi Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku.

Musimy pamiętać, że bank znajduje się dzisiaj w przełomowym momencie. Potrzebujemy człowieka, który nie tylko zrozumie istotę BRE, ale przede wszystkim, będzie potrafił spojrzeć na organizację w sposób kompleksowy i systemowy. A taką osobą jest, w moim przekonaniu, Ryszard Petru- dodaje Mariusz Grendowicz.

Jako dyrektor banku ds. strategii Petru będzie odpowiedzialny za obszar relacji inwestorskich. Obejmie także stanowisko głównego ekonomisty Banku.

 Ze względu na umowę o zakazie konkurencji, jaka wiąże Ryszarda Petru z byłym pracodawcą nowy dyrektor dołączy do BRE Banku 1 lipca 2009 r.

***

Ryszard Petru urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Do października 2008 r. był głównym ekonomistą Banku BPH.  Jako szef zespołu makro wielokrotnie plasował się w czołówce najtrafniej prognozujących ekonomistów w Polsce a w roku 2007 został uznany za najtrafniej prognozującego na rynku. Ryszard Petru jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej cytowanych ekonomistów w Polsce. Wcześniej pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie był odpowiedzialny za makroekonomię i reformy strukturalne.

Doradzał w krajach regionu Europy Środkowo Wschodniej i Azji Centralnej w zagadnieniach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi. W latach 1997-2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego. Pracował również nad reformą finansów publicznych. Był członkiem zespołu twórców nowego systemu emerytalnego.

Ryszard Petru jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Od 1998 jest wykładowcą w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.