Mustang dla inwestora
Copy

Kopiuj tekst

Mustang dla inwestora

Możliwość zysku na poziomie nie mniejszym niż 9% w skali roku lub gwarancja kapitału i 3-miesięczny horyzont inwestycyjny – subskrypcja Lokaty Inwestycyjnej Mustang potrwa do 04.02.2009 r. Produkt jest oparty o kurs USD/PLN.

Od początku roku obserwujemy spadek wahań kursu dolara. Historyczna zmienność 3-miesięczna kursu USD/PLN spadła z rekordowego poziomu 39,3% w grudniu 2008 do 29% pod koniec stycznia 2009. Zmiana o prawie 10 p.p. pozwala spodziewać się, że kurs dolara do złotówki będzie w krótkim okresie dążył do stabilizacji, a amplituda wahań będzie maleć. Oprocentowanie maksymalne Lokaty Inwestycyjnej Mustang wyniesie nie mniej niż 9% w skali roku, a jego ostateczna wartość zostanie podana po zakończeniu subskrypcji. – Tym razem przygotowaliśmy produkt zapewniający wypłatę kuponu jeśli w dniu 05.05.2009 roku kurs USD/PLN znajdzie się w przedziale +/- 0,14 PLN od wartości z dnia rozpoczęcia inwestycji. - mówi Daniel Wrzesiński, Menadżer Centrum Oszczędzania w MultiBanku – Wysoka zmienność na giełdach światowych sprawia, że bezpieczeństwo stanowi dzisiaj ważny element każdej inwestycji. Dzięki prostej konstrukcji i krótkiemu horyzontowi inwestycyjnemu Lokata Inwestycyjna Mustang staje się atrakcyjną alternatywą również dla tradycyjnych depozytów bankowych, których oprocentowanie, z uwagi na ostatnie cięcia stóp procentowych, będzie najprawdopodobniej maleć
–dodaje.

Instrumentem bazowym Lokaty Mustang jest kurs fixingu USD/PLN ogłaszany przez NBP. Ostateczna wartość oprocentowania nie będzie niższa niż 9% w skali roku i zostanie podana po zakończeń subskrypcji w dniu 05.02.2009 r. Według danych rynkowych z dnia 26.01.2009 r. wartość ta wyniosłaby 10% w skali roku.

Informacje dodatkowe:
Nazwa produktu: Lokata Inwestycyjna Mustang
Minimalna wartość inwestycji: 5 tys. PLN
Okres subskrypcji: 27.01 – 04.02.2009 r.
Okres inwestycji: 3 miesięce
Instrument bazowy: kurs fixingu USD/PLN ogłaszany przez NBP

W analizie historycznej stóp zwrotu od 02.01.2006 r. przeprowadzono 773 symulacje wyników inwestycji analogicznej do lokaty Mustang. W 49,29% przypadków inwestycja przyniosła zysk w wysokości kuponu 10% w skali roku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.