BRE Bank zachęca klientów do inwestowania na giełdzie
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank zachęca klientów do inwestowania na giełdzie

BRE Private Banking & Wealth Management zaoferował swoim Klientom nową lokatę inwestycyjną „Butterfly” powiązaną z indeksem giełdowym 20 największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestycja oparta o kontrakty terminowe na indeks WIG20 gwarantuje całkowitą ochronę zainwestowanego kapitału, a krótki czas jej trwania umożliwia uzyskanie satysfakcjonującego wyniku inwestycyjnego.

Strategia produktu daje możliwość zarabiania na wzroście wartości kontraktów terminowych na WIG20 w przedziale 0% - 2X%. Maksymalny zysk z inwestycji (X%) zostanie podany w dniu startu lokaty, tj. 28 stycznia 2009 r. i będzie nie mniejszy niż 14%.

Przykładowo: jeśli X wyniesie 18%, zysk z inwestycji będzie równy stopie zwrotu z aktywa bazowego, w przypadku gdy na koniec trwania lokaty wzrost wartości kontraktów terminowych na WIG20 znajdzie się w przedziale od 0% do 18%. Jeśli jednak stopa zwrotu z aktywa bazowego znajdzie się w przedziale od 18% do 36%, wówczas zysk z inwestycji będzie równy 36% pomniejszony o tę stopę.

Wartość aktywa bazowego będzie sprawdzana dwukrotnie, w dniu startu lokaty oraz na trzy dni robocze przed jej zakończeniem, czyli 25 stycznia 2010 r.

„Dotychczasowy wysoki poziom stóp procentowych w Polsce pozwalał na oferowanie wysokooprocentowanych lokat bankowych. W czasach niestabilności na rynkach, tego typu inwestycje jeszcze do niedawna stanowiły atrakcyjną alternatywę dla rynków kapitałowych”- mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds. Rozwoju Oferty Produktowej w BRE Private Banking & Wealth Management. ”Sytuacja ta zmienia się stopniowo. Oczekiwany w tym roku spadek stóp procentowych powinien doprowadzić do obniżenia atrakcyjności lokat i powrotu części inwestorów na giełdę. Decyzja Rady Polityki Pieniężnej z grudnia 2008r. o obniżeniu stóp procentowych o 0,75% jest prawdopodobnie jedną z wielu tego typu interwencji w najbliższym okresie”- dodaje.

„Pobudzić popyt i poprawić sytuację w gospodarce powinno też obniżenie stóp procentowych przez amerykański Fed oraz poluzowanie polityki monetarnej przez większość pozostałych banków centralnych na świecie. Niskie poziomy stóp procentowych na świecie mogą doprowadzić do powrotu do carry – trade, czyli pożyczania taniego pieniądza z rynków rozwiniętych na rzecz ulokowania ich na rynkach rozwijających się, do których zaliczana jest Polska”- dodaje Katarzyna Heuchert.

Produkt BRE Banku, dzięki gwarancji ochrony 100% kapitału, jest wolny od ryzyka poniesienia straty. Przy wpłacie środków na lokatę, nie są pobierane opłaty wstępne. Dodatkowo lokata wolna jest od opłat za zarządzanie i prowizji od zysku.

Klienci BRE Private Banking & Wealth Management zainteresowani inwestycją mogą włączyć ją do swojego portfela już przy zaangażowaniu 25 tys. PLN. Subskrypcja potrwa do 28 stycznia br.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.