Jeszcze taniej w eMAKLERZE
Copy

Kopiuj tekst

Jeszcze taniej w eMAKLERZE

mBank obniżył prowizję minimalną w eMAKLERZE do 3 PLN.

Do tej pory Klienci kupujący papiery wartościowe za pośrednictwem mBanku płacili min. 5 PLN prowizji. Wprowadzenie do Taryfy Prowizji i Opłat niższej stawki umożliwi spadek kosztów inwestowania dla Klientów realizujących zlecenia do 1 tys. PLN.

Prowizja maklerska jest iloczynem liczby zakupionych papierów, ceny zakupu oraz stopy prowizji (obecnie 0,39%). Jeśli kwota ta nie przekroczy wartości 3 PLN to Klient ostatecznie ponosi opłatę w wysokości prowizji minimalnej. Oznacza to, że dotychczas inwestor składający zlecenie o wartości 800 PLN płacił efektywnie 0,62% prowizji (5 zł), a nie 0,39%. Obecnie za takie zlecenie zapłaci dokładnie 3,12 PLN.

Jest to ukłon mBanku w stronę inwestorów początkujących, próbujących dopiero swoich sił na rynku kapitałowym przy zaangażowaniu relatywnie niewielkich kwot, oraz studentów nie dysponujących dużym kapitałem, a chcących zdobywać doświadczenie na rynku. Studenci to ogromna grupa wśród klientów mBanku i mamy nadzieję, że to posunięcie skłoni wielu z nich do spróbowania swoich sił na GPW - mówi Maciej Witkowski, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku. Dla pozostałych inwestorów obniżka prowizji minimalnej również nie jest bez znaczenia. Na rynku obecnie znajduje się wiele ciekawych i relatywnie tanich spółek, jednak ich płynność nie pozwala na zawieranie jednorazowo dużych transakcji. Aby zainwestować większą kwotę należy cierpliwie kupować akcje w małych pakietach. W takich właśnie przypadkach pojawia się duża liczba transakcji o wartości poniżej 1 tys. PLN. Nowa niższa prowizja minimalna pozwoli znacznie obniżyć koszty takich zakupów  - dodaje Maciej Witkowski.

Obecnie za pośrednictwem mBanku akcje, obligacje oraz papiery wartościowe kupuje
92 tys. Klientów. Jest to o 75 % więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

eMAKLER, zintegrowany z rachunkiem bieżącym w mBanku, z którego pobierane są automatycznie środki na zakup papierów wartościowych, daje dostęp do Giełdy 24 godziny na dobę, bez opłat za otwarcie i prowadzenie. W przypadku sprzedaży papierów i zamiany należności na środki płynne, następuje natychmiastowe ich przekazanie na rachunek Klienta.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.