Nowa placówka BRE Banku we Włocławku
Copy

Kopiuj tekst

Nowa placówka BRE Banku we Włocławku

1 kwietnia BRE Bank otworzył Biuro Korporacyjne we Włocławku. Biuro mieści się przy ul. Witosa 2. Dzięki nowej lokalizacji, klienci z Włocławka i okolic będą mieli stały i szybki dostęp do doradców korporacyjnych BRE Banku. 

Nowa placówka to element strategii rozwoju sieci BRE Banku, zakładającej dynamiczny wzrost liczby klientów korporacyjnych do 2009, szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Docelowo Bank planuje utworzenie 23 biur korporacyjnych.

W placówce klienci będą mogli skorzystać z szerokiej oferty Grupy BRE Banku i doradztwa finansowego. Ponadto, w każdym biurze Klienci mają do dyspozycji komfortowo wyposażone salki rozmów, w których mogą spotkać się ze swoim doradcą.

„Według naszych badań placówka wciąż pozostaje głównym kanałem komunikacji z
klientami, przy czym jej funkcje transakcyjne są realizowane głównie za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Widać więc, że powoli zmienia się rola oddziału. Placówki są miejscem kontaktów typowo sprzedażowych i, co warto podkreślić, edukacyjnym. Dlatego przyjmując strategię rozwoju sieci korporacyjnej BRE Bank skupił się na przygotowaniu klientom nowoczesnych centrów finansowych, dostosowanych do ich biznesowych potrzeb” - podkreśla Tomasz Bogus, dyrektor Banku ds. rozwoju sieci placówek korporacyjnych.
„W BRE Banku wyznajemy zasadę, że liczą się przede wszystkim ludzie, dlatego zależy nam na budowaniu trwałych relacji z naszymi klientami. Przyjazne wnętrza, jakie przygotowaliśmy w naszych placówkach, mają nam w tym pomóc” - dodaje.

BRE Bank- partner lokalnego biznesu

„Przed podjęciem decyzji o wyborze miejsca dla nowej placówki wnikliwie przeanalizowaliśmy zarówno otoczenie biznesowe, jak i warunki gospodarcze panujące w regionie. Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że jest to interesująca lokalizacja na prowadzenie biznesu”- mówi Łukasz Niedźwiecki, dyrektor Biura Korporacyjnego we Włocławku.

We Włocławku swoje miejsce znalazły duże firmy z branży chemicznej, a te z reguły przyciągają licznych kooperantów i dostawców. W ostatnim czasie władze samorządowe rozpoczęły również szereg bardzo intensywnych działań, które maja na celu nie tylko promocję miasta, ale przede wszystkim, zachęcenie poważnych inwestorów do zainteresowania się tym regionem. Jednym z przejawów takich działań jest przygotowanie koncepcji projektu, który przewiduje przygotowanie terenu pod Włocławską Strefę Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo – Technologiczny. Władze miasta planują, że zagospodarowanie obejmie obszar około 40 ha i będzie polegało na kompleksowym uzbrojeniu terenu pod inwestycje. W obszarze Strefy zaplanowano pięć obszarów, dla branży budowlano – magazynowej, chemicznej, metalowej, dla mikrofirm produkcyjnych i przedsiębiorstw z sektora wdrażania know- how. Strefa będzie przede wszystkim miejscem rozwoju małych i średnich przedsiębiorców, którym BRE Bank chce zaoferować nowoczesne usługi i innowacyjne produkty finansowe.

„Interesuje nas współpraca z dynamicznie rozwijającymi się firmami. Nie aspirujemy do obsługi całego rynku, ale w perspektywie najbliższych 3 lat zamierzamy zostać liczącym się graczem lokalnego sektora usług finansowych” - dodaje Łukasz Niedźwiecki.

BRE Bank chce przekonać Klienta tym, co od lat stanowi o jego przewadze konkurencyjnej, czyli ekspercką wiedzą swoich doradców oraz szeroką ofertą uzupełnioną o produkty i usługi spółek Grupy BRE Banku. Zamierza skoncentrować się na obsłudze walutowej, w zakresie zabezpieczeń kursowych, produktach dyskontowych oraz obsłudze „cash management”, czyli zarządzaniu należnościami i zobowiązaniami klientów. Ze względu na specyfikę regionu silny nacisk położony zostanie także na finansowanie ze środków funduszy europejskich.

Poza ofertą korporacyjną biuro we Włocławku oferuje również usługi leasingowe świadczone przez BRE Leasing Sp. z o.o.

***

BRE Bank zaliczany jest do grona czołowych instytucji finansowych w Polsce pod względem posiadanego kapitału, rozmiarów działalności, tempa rozwoju, różnorodności oferowanych produktów oraz wysokiego poziomu technologii bankowej. Wyróżnia się na rynku innowacyjnością oraz podejściem do Klienta, stawiającym na profesjonalne doradztwo i oferowanie indywidualnie dobranych rozwiązań. Jego misją jest zyskanie pozycji „Najlepszej instytucji finansowej dla wymagających klientów”.

BRE Bank koncentruje się na w obsłudze firm, przy czym stawia na współpracę z wybranymi grupami Klientów: dużymi przedsiębiorstwami, międzynarodowymi korporacjami oraz nowoczesnymi i szybko rozwijającymi się firmami z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (rozumianymi jako firmy prowadzące pełną księgowość o przychodach rocznych od 3 do 30 mln zł). Dzięki temu jest w stanie zaoferować najwyższy standard obsługi oraz zestaw produktów „szytych na miarę”.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.