Gwiazdkowy prezent od BRE Banku
Copy

Kopiuj tekst

Gwiazdkowy prezent od BRE Banku

Już po raz kolejny, dzięki współpracy BRE Banku i Wydawnictwa Studio EMKA, do polskich czytelników trafia publikacja z dziedziny biznesu i ekonomii – „Innowacje. Napęd wzrostu” autorstwa Claytona M. Christensena i Michaela E.Raynora.

Książka ta może być doskonałym przewodnikiem nie tylko dla menedżerów poszukujących kolejnych możliwości rozwoju firmy, ale także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, rozglądają się po rynku, wychwytując nisze i punktując słabości swoich konkurentów.

Autorzy Clayton M.Christensen i Michael E.Raynor udowadniają, że dążenie do wzrostu ma tylko wówczas sens, gdy decyzje podejmowane przez kadrę kierowniczą wynikają z gruntownej znajomości teorii zwiększających prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w inicjowanych działaniach.

„Innowacje stanowią o przewadze konkurencyjnej firmy oraz realnie przekładają się na jej zysk. Dlatego sukces w biznesie mogą odnieść tylko te firmy, które żyją w permanentnym stanie lekkiego „pobudzenia”, wzmożonej czujności, które w każdej chwili gotowe są do reagowania na potrzeby rynku, na reorganizacje, przebranżowienie”-
mówi Mariusz Grendowicz, prezes zarządu BRE Banku. „Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. To, co jeszcze wczoraj było nowoczesne, dzisiaj jest standardem, a jutro będzie już niestety przestarzałe. Dlatego  musimy uważnie śledzić rynek i bezustannie poszukiwać przewag konkurencyjnych, inwestować w rozwój ludzi, kształcić i odpowiednio motywować specjalistów. Na tym etapie po prostu nie możemy pozwolić sobie na lekceważenie procesu innowacji”- dodaje.

Innowacje. Napęd wzrostu to szczegółowy opis koncepcji wykorzystywanych przez menedżerów odpowiadających za rozwój nowych działalności w przedsiębiorstwach. Claton i Raynor wykorzystując przykłady znanych, międzynarodowych firm, objaśniają, w jaki sposób podejmować decyzje biznesowe, tak, aby być w pełni przekonanym o ich zasadności.

Wydawcą Innowacje. Napęd wzrostu jest Wydawnictwo Studio Emka. Książka będzie dostępna w księgarniach w okresie przedświątecznym.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.