Do biegu - start!
Copy

Kopiuj tekst

Do biegu - start!

Już po raz czwarty 13 maja ulicami Łodzi pobiegną uczestnicy mBank Łódź Maratonu. 

Maratończycy, zgodnie z tradycją wywodzącą się ze starożytnej Grecji, pokonają ulicami Łodzi dystans 42 km 195 m. Uczestnicy mogą wystartować także w Półmaratonie (21 km 97 m). Tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w biegu na 2,5 km. W ramach imprezy odbędzie się również XIV Ogólnopolski Otwarty Bieg o ""Złoty Toporek"" Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi na dystansie 10 km. Tradycyjnie już, w mBank Łódź Maratonie mogą startować również osoby niepełnosprawne.

Start i meta wyznaczone zostały na ul. Stefanowskiego przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. W tym roku, zgodnie z sugestiami biegaczy, dokonano kilku zmian w trasie Maratonu, tak aby była ona łatwiejsza i pozwalała na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów. Dotychczasowy rekord trasy w Maratonie ustanowił Valery Dekanenko z Ukrainy -  2:23,39.

Nowością w tegorocznej edycji będzie odrębna klasyfikacja dla VIPów. Swój udział w maratonie zapowiedzieli m.in.: Piotr Pustelnik (Półmaraton). Podczas tegorocznego mBank Łódź Maratonu pobiegną zawodnicy maratońskiej elity z całego świata m.in. Jamal Oumrim z Maroko, John Murithi z Keni czy Valery Dekanenko z Ukrainy.

Bankowcy i dziennikarze
Organizatorzy przygotowali odrębną klasyfikację dla bankowców. Przedstawiciele instytucji finansowych, którzy wystartują na trasie Maratonu i Półmaratonu mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród oraz odebranie z rąk przedstawiciela Związku Banków Polskich specjalnego wyróżnienia. Co więcej specjalne wyróżnienia czekają także dla
dziennikarzy.

Dla startujących i kibiców

Przeddzień startu, zgodnie z tradycją, w „wiosce maratońskiej"", odbędzie się makaronowa uczta - Pasta Party - biegacze będą mogli w swobodnej atmosferze podyskutować i zapewnić sobie przed startem porcję węglowodanów.

Dla osób, które przyjdą kibicować maratończykom, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Przez cały dzień na scenie w okolicy startu i mety odbywać się będą koncerty

i pokazy ratownictwa. Chętni będą mogli powspinać się na siedmiometrową ściankę. Dodatkowo na trasie maratonu będą rozdawane gadżety mBanku.

Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali: ściankę wspinaczkową, miniboisko do koszykówki i piłki nożnej. Na placu obok wioski maratońskiej nie zabraknie też waty cukrowej!

Porady dla biegaczy

Start w Maratonie wymaga przygotowań i świetnej kondycji. Z tego powodu organizatorzy zapraszają wszystkich na stronę maratonu, gdzie mogą znaleźć porady na temat odżywiania i treningów, przygotowane przez Jerzego Skarżyskiego.

Szczegółowe informacje o Maratonie, w tym formularz zgłoszeniowy dostępne są w specjalnie przygotowanym serwisie internetowym: www.maraton.com.pl.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Polski Komitet Olimpijski, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Związek Banków Polskich.

Organizatorami imprezy są Rudzki Klub Sportowy, firma R.I.S.K Wojciech Jemioło, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. mBank jest partnerem strategicznym imprezy.

W załączeniu do komunikatu znajduje się mapa trasy maratonu.

mBank Łódź Maraton odbył się po raz pierwszy w 2003 roku - inicjatorem wydarzenia był Sławomir Lachowski, prezes BRE Banku SA. W zeszłorocznej edycji Maratonu pobiegło 739 miłośników biegania. Umacnianie i poszerzanie relacji z Klientami, którzy tworzą mSpołeczność pierwszego wirtualnego banku w Polsce to jeden z najważniejszych elementów strategii funkcjonowania mBanku.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.