Nowa strategia BRE Banku na rynku bankowości prywatnej
Copy

Kopiuj tekst

Nowa strategia BRE Banku na rynku bankowości prywatnej

BRE Bank, jako pierwszy bank na polskim rynku, wprowadza do oferty dla najzamożniejszych Klientów kompleksowe zarządzanie majątkiem. Propozycja skierowana jest do najbogatszych osób (aktywa płynne powyżej 2 mln zł), którym formuła Wealth Management zapewni osiąganie długookresowych celów. Tym samym BRE Bank kreuje nową jakość na polskim rynku bankowości prywatnej.

BRE Wealth Management kieruje swoje usługi do osób dysponujących aktywami powyżej 2 mln zł, które oczekują najlepszych rozwiązań inwestycyjnych by pomnażać swój majątek. Dla tej grupy jesteśmy w stanie przygotować produkt na żądanie, optymalizujący cele finansowe zdefiniowane wspólnie z Klientami - podkreśla Daniel Ścigała, Dyrektor Departamentu Private Banking.

Idea Wealth Management
W celu realizacji nowej strategii na rynku bankowości prywatnej, na początku 2007 BRE włączył do działalności private banking spółkę Skarbiec Investment Management (która została przekształcona w BRE Wealth Management). Spółka świadczy usługi zarządzania aktywami na zlecenie klientów, a dodatkowo dostarcza wiedzę ekspercką spoza zakresu inwestycji kapitałowych, m.in. analizy, dostęp do ekspertyz i doradztwa w zakresie nieruchomości czy prawa podatkowego.

Do końca 2006 roku ofert Wealth Management w Polsce nie było. Dziś do BRE Banku może przyjść Klient, który posiada firmę działającą na przykład od 15 lat, a my możemy temu Klientowi pomóc w zarządzaniu całym majątkiem poprzez np. dostarczenie specjalnych struktur prawnych, które pozwalają na optymalizację podatkową. Obejmujemy pełne spektrum tego, co Klient posiada. Patrzymy też na pasywa, czyli zobowiązania Klienta - dodaje Daniel Ścigała.

Koncepcja Wealth Management w BRE Banku opiera się na trzech filarach:

Zarządzaniu i doradztwie: budowanie długookresowej strategicznej alokacji aktywów w zależności od celów inwestycyjnych i struktury majątku Klienta, dobór asset managerów do zarządzania poszczególnymi klasami aktywów

Optymalizacji podatkowej: tworzenie konstrukcji inwestycyjnych optymalnych z punktu widzenia podatkowego

Planowaniu spadkowym: transfer międzypokoleniowy, pozwalający zabezpieczyć zgromadzony majątek i przekazać go w optymalny sposób, bez większych obciążeń podatkowych, następnym pokoleniom

Rynek Private Banking i Wealth Management
Rynek bankowości prywatnej znajduje się obecnie w fazie szybkiego wzrostu. Według opinii ekspertów, Polska pod tym względem jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków regionu. Znaczący wzrost w ostatnich latach aktywów pozostających w zarządzaniu instytucji typu private banking jest pochodną dobrego stanu gospodarki.

Z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową wynika, że rynek klientów private banking (z aktywami powyżej 500 tys. zł), które dysponują łączną sumą aktywów o wartości 60-70 mld zł, liczy około 60 tys. osób. Segment najzamożniejszych klientów stanowi 5,5 tys. osób z aktywami o wartości 20 mld zł. Do 2009 roku, szacując dynamikę przyrostu aktywów na poziomie 12%, liczba najzamożniejszych klientów wzrośnie do 7,7 tys., a ich aktywa do ok. 30 mld zł. Właśnie to grono to potencjalni klienci BRE Wealth Management.

Wartość aktywów Klientów zainwestowanych za naszym pośrednictwem wynosi 4,8 mld zł, a nasz udział w rynku private banking szacujemy na ok. 11%. Do 2009 roku planujemy wzrost aktywów pod zarządzaniem do 7 mld zł – dodaje Dyrektor Departamentu Private Banking.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.