W BRE przelewy 1% podatku za darmo
Copy

Kopiuj tekst

W BRE przelewy 1% podatku za darmo

Do końca kwietnia Klienci Private Banking BRE Banku mogą dokonywać bez opłat przelewów z tytułu przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.Wszystkie życzliwe osoby mogą wesprzeć potrzebujących między innymi poprzez Fundację BRE Banku.Zebrane pieniądze trafią do chorych i niepełnosprawnych dzieci, wesprą ochronę środowiska oraz projekty związane z kulturą i sztuką bądź edukacją. 

Fundacja BRE Banku została stworzona w 1994 roku. Za jej pośrednictwem BRE Bank angażuje się w rozwiązywanie problemów społecznych: prowadzi działania charytatywne, wspiera ochronę środowiska, edukację, kulturę, rozwój przedsiębiorczości , a także dotuje inne organizacje pozarządowe. Środki przekazane zostaną m.in. na:

Udzielanie pomocy materialnej osobom, instytucjom i organizacjom prowadzącym działalność oświatową, edukacyjną poprzez celowe dotacje pieniężne lub zakup sprzętu służącego do prowadzenia takiej działalności,

Organizowanie i finansowanie szkoleń służących podnoszeniu wiedzy ekonomicznej i bankowej,

Przyznawanie i finansowanie stypendiów, nagród, wyróżnień oraz innych form wspierania osób utalentowanych lub wykazujących szczególne predyspozycje w interesujących Fundację dziedzinach wiedzy,

Wspieranie finansowe przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu zdrowotnego społeczeństwa, tj. finansowanie akcji oświatowych, imprez sportowych i rekreacyjnych,

Finansowe wspieranie przedsięwzięć służących ochronie środowiska, czy mających na celu ochronę dóbr kultury,

Prowadzenie, organizowanie i popularyzowanie działalności charytatywnej,

Działalność innych organizacji społecznych (w tym: wspieranie działalności innych osób prawnych i fizycznych, których działalność jest zbieżna z celami Fundacji, współpracę z innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi).

 Od 1994 roku Fundacja rozpatrzyła pozytywnie ponad 3000 wniosków, przeznaczając na cele statutowe ponad 9 mln zł. Tylko w 2006 roku, wsparła 520 Inicjatyw na kwotę ponad 1,3  mln zł.

Jak można pomóc?

Aby wspomóc Fundację BRE Banku w jej społecznych działaniach, należy wyliczyć 1% podatku należnego urzędowi skarbowemu i w corocznym formularzu PIT wpisać ją w rubrykę „Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego (PIT – 36: rubryka 181, PIT – 37: rubryka 111), a następnie obliczoną kwotę wpłacić na rachunek Fundacji.

Prosimy o dokonywanie wpłat na rachunek Fundacji BRE Banku prowadzony w BRE Banku SA, Oddział Korporacyjny Warszawa nr 84 11401010 0000 293807 00 1001.
Na przelewie należy wpisać nazwę: Fundacja BRE Banku, 00-950 Warszawa, ul. Królewska 14 z dopiskiem: „1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego”.

Informacje o Fundacji
Nazwa: Fundacja BRE Banku
Siedziba: 00-950 Warszawa, ul. Królewska 14
Fundacja BRE Banku uzyskała status organizacji pożytku publicznego 21 grudnia 2005 roku, nr KRS 0000087634.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.