mBank rusza z odważną kampanią SFI
Copy

Kopiuj tekst

mBank rusza z odważną kampanią SFI

mBank składa wyrazy współczucia Klientom innych banków ponoszącym opłaty i prowizje związane z zakupem jednostek funduszy inwestycyjnych.

16 kwietna br. rusza kampania reklamowa Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku.

Celem kampanii jest  przekonanie osób inwestujących w fundusze inwestycyjne do skorzystania z oferty mBanku oraz budowa wizerunku Banku, w którym można zarabiać bez prowizji niezależnie od inwestowanej kwoty i wybranego funduszu, online, bez kolejek, nie tracąc czasu na wizyty w biurze maklerskim lub oddziale banku.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do osób posiadających doświadczenie w inwestowaniu. W nietypowy sposób pokazuje zalety lokowania środków w jednostki funduszy poprzez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych w mBanku.

Reklama w formie nekrologu ma za zadanie wzbudzić zainteresowanie, przyciągnąć uwagę odbiorców, wyróżnić się. Chcieliśmy w przewrotny sposób wyeksponować korzyści, jakie daje inwestowanie poprzez Supermarket Funduszy Inwestycyjnych
- mówi Ewelina Sadowska-Pilc, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Zarządzania Marką mBanku. Z pewnością w pierwszej chwili forma reklamy może budzić kontrowersje, a nawet szok. Jednak jej treść nie pozostawia wątpliwości co do charakteru przekazu. Pokazujemy prostotę inwestowania oraz atrakcyjność oferty mBanku, z której może skorzystać każdy. W mBanku cała zainwestowana kwota pracuje na zysk Klienta, podczas gdy konkurencja już na starcie pomniejsza kapitał nawet o 4%, pobierając opłatę dystrybucyjną za nabycie jednostek uczestnictwa. W Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku Klient zarabia bez prowizji niezależnie od zainwestowanej kwoty i wybranego funduszu.

W kampanii podkreślane są najważniejsze zalety oferty mBanku dla osób inwestujących w fundusze:

brak opłat oraz prowizji z tytułu nabycia, zbycia i konwersji jednostek funduszy inwestycyjnych,

dostęp do portfela online 24h/dobę 7 dni w tygodniu,

szeroki wybór funduszy o zróżnicowanym stopniu ryzyka.

Dzięki takim nowatorskim rozwiązaniom inwestorzy mogą szybko reagować na zmiany zachodzące na rynku funduszy.

Kampania reklamowa będzie widoczna w prasie i Internecie. Pojawi się m.in. w dziennikach:
Rzeczpospolita, Parkiet, Puls Biznesu, Gazeta Wyborcza, Gazeta Prawna; w magazynach:
Forbes, Manager Magazin, HBR
oraz tygodnikach opinii: Polityka, Newsweek, Wprost, Wysokie Obcasy, Przekrój. Mediaplan internetowy skoncentrowany jest na witrynach dedykowanych inwestorom m.in.: Parkiet.com, GPW.com.pl, Fundi.pl. Kampania obejmie również mKioski i Centra Finansow mBanku.

Kampania potrwa do końca maja.

Kreację prasową oraz internetową przygotowała agencja Czteryczwarte. Planowaniem mediów zajmował się dom mediowy Vizeum Polska.

Z usług Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku korzysta już 260 tys.osób. Aktywa zgromadzone w SFI sięgają 1,5 mld zł. Obecnie poprzez platformę można nabyć przeszło 100 różnego rodzaju funduszy a oferta jest stale rozszerzana.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to wygodne oraz efektywne narzędzie pozwalające lokować środki pieniężne w fundusze inwestycyjne. Poprzez połączenie usługi inwestycyjnej z rachunkiem eKONTO, osoby korzystające z Supermarketu mają stały dostęp do systemu transakcyjnego i mogą w dowolnej chwili dokonać zlecenia nabycia, konwersji lub umorzenia jednostek. Co więcej, zdeponowane na rachunku eKONTO pieniądze są oprocentowane.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.