Wyspy wyznaczą trendy
Copy

Kopiuj tekst

Wyspy wyznaczą trendy

„Daily Telegraph" opisuje przypadek 75-letniego emeryta z Londynu, który wziął kredyt na 25 lat, by kupić kolejną już nieruchomość pod wynajem. Czy mieszkając w Polsce mógłby sfinalizować taką transakcję? 

Jak podkreślają specjaliści z MultiBanku przypadek londyńskiego seniora jest wybitnie niestandardowy i wynika prawdopodobnie z jego indywidualnej sytuacji finansowej. Może jednak świadczyć o pewnych trendach, które pojawią się także w naszym kraju.

 - W przypadku maksymalnego okresu kredytowania (w MultiBanku jest to nawet 45 lat), wiek kredytobiorcy teoretycznie nie powinien przekraczać 25 lat, gdyż ostatnia rata kredytu musi być spłacona przed 70 rokiem życia – tłumaczy Dominik Skrzycki, Naczelnik Wydziału Planów Finansowych.

Przy 45-letnim okresie kredytowania bank wymaga od klienta wkładu własnego w wysokości minimum 20% wartości nieruchomości przy kredycie zlotowym i 30% przy kredytach walutowych. Powoduje to wydłużenie wieku, do którego standardowo przyznawane są kredyty hipoteczne. W chwili spłaty ostatniej raty może on przekroczyć 70 lat, jeśli klient należy do prestiżowego Klubu Aquarius, dysponuje atrakcyjną nieruchomością stanowiącą zabezpieczenie kredytu lub posiada polisę ubezpieczeniową na życie, zabezpieczającą transakcję. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie przez bank. Jeśli wnioskodawców jest dwóch (np. matka i córka, która ma większe przychody) to okres ten może zostać wydłużony do 75 roku życia matki. Im większy jest wkład własny kredytobiorcy, tym bardziej liberalna staje się analiza instytucji finansowej.  
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.