Mobilne Biuro mBanku dla Obieżyświata
Copy

Kopiuj tekst

Mobilne Biuro mBanku dla Obieżyświata

mBank ufundował główną nagrodę w III Konkursie na Biznesplany, którego organizatorem są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw młodych ludzi oraz zachęcanie ich do otwierania własnych firm na terenie kraju. Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła rekordową liczbę uczestników - aż 850 młodych ludzi przysłało swoje prace konkursowe. Rady Inkubatorów, w pierwszym etapie, wybrały 70 najbardziej kreatywnych pomysłów, z których następnie Kapituła Konkursu postanowiła wyróżnić 10 autorów najlepszych prac. Spośród nich ogłoszony został laureat konkursu.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w piątek, 2 marca br. Zwycięzcą został pomysłodawca serwisu społecznościowego obieżyświat.org - Witold Kundzewicz. Drugie miejsce zajął Mariusz Truszkowski, autor pomysłu Team Solutions opierającego się na doradzaniu w tworzeniu radia internetowego. Laureatem trzeciego miejsca został Michał Michałowski, którego firma będzie przygotowywała oraz wydawała materiały edukacyjne w formie komiksów.

Nagrodę główną, w imieniu mBanku, wręczył Henryk Okrzeja, prezes fundacji BRE Banku. Laureat pierwszego miejsca otrzymał Mobilne Biuro mBanku (notebook, telefon, Internet bezprzewodowy), konsultacje u Zbiegniewa Niemczyckiego i wspólny lot śmigłowcem oraz statuetkę „Pomysł na Biznes Roku 2006". Wszyscy nominowani otrzymali upominki ufundowane przez Fundację BRE Banku, Pocztę Polską oraz High Class.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to sieć 21 Inkubatorów na uczelniach wyższych w całym kraju. Celem AIP jest wspieranie prowadzenia własnej działalności gospodarczej przez ludzi do 30. roku życia. Młodzi przedsiębiorcy otrzymują pomoc w zdobywaniu środków na funkcjonowanie firmy, uczestniczą w szkoleniach oraz korzystają z fachowego doradztwa. Obecnie w Inkubatorach działa ponad 200 firm, które wygenerowały w 2005 roku ponad 2 mln przychód.

mBank, jako lider innowacyjności, od początku swojej działalności, kładzie duży nacisk na wspieranie kreatywnych pomysłów oraz ciekawych idei. Konkurs dla młodych, przedsiębiorczych ludzi znakomicie wpisuje się w inicjatywy popierane przez mBank.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.