BRE Bank doceniony za wysokie standardy ładu korporacyjnego i prognozy makroekonomiczne
Copy

Kopiuj tekst

BRE Bank doceniony za wysokie standardy ładu korporacyjnego i prognozy makroekonomiczne

BRE Bank został nominowany przez Gazetę Giełdy Parkiet do nagrody ”Byki i Niedźwiedzie” za wysokie standardy ładu korporacyjnego w 2006 roku. Przyznając wyróżnienie doceniono sukcesy BRE Banku w praktycznym stosowaniu zasad corporate governance, przejrzystą politykę informacyjną i profesjonalizm relacji inwestorskich.Wyróżniono również Jacka Kotłowskiego – ekonomistę BRE Banku, który uzyskał tytuł analityka makroekonomicznego roku. 

Coroczne nagrody „Byki i Niedźwiedzie” za najlepsze osiągnięcia na rynku kapitałowym  zostały wręczone 6 lutego br. w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Uzasadniając wyróżnienie dla BRE Banku w kategorii „Spółka o najwyższych standardach ładu korporacyjnego” redakcja Parkietu w wydaniu z 6.02.2007 r. pisze:
- „Doceniamy w ten sposób wzrost przejrzystości, jaki obserwujemy w banku w ostatnim roku, dwóch. Z instytucji, o której tak naprawdę było wiadomo bar­dzo niewiele, BRE przekształcił się w firmę, której relacje inwestorskie należą do najlepszych na rynku, w szcze­gólności wśród banków. Oznacza to między innymi bardzo dobry dostęp do informacji dla inwestorów mniejszościowych. Przejrzystość wzmacnia porządkowanie grupy, jakiego podjął się prezes Sławomir Lachowski. […] Jak się okazuje, przejrzystość ma również wymiar finanso­wy.  Akcje BRE były w 2006 r. jedną z najlepszych inwestycji giełdowych”.

Komentując wyróżnienie, Jakub Korczak, dyrektor ds. Relacji Inwestorskich w BRE Banku powiedział: - „Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki, których celem jest uczynienie z BRE Banku instytucji wyznaczającej standardy w zakresie relacji ze środowiskiem inwestorskim, zostały dostrzeżone. Tylko w 2006r. wdrożyliśmy kilka istotnych zmian co do zakresu informacji, które przekazujemy inwestorom: rozszerzona została formuła raportów kwartalnych, jako pierwsi wśród giełdowych banków (i póki co jedyni) wprowadziliśmy arkusz analityczny ze szczegółowymi historycznymi danymi finansowymi, a po publikacji kwartalnych wyników finansowych regularne spotkamy się z krajowymi inwestorami instytucjonalnymi. Ten ostatni pomysł już został podchwycony także przez inne banki. W tym roku wprowadzamy dalsze zmiany –wraz z wynikami finansowymi IV kw. 2006 (ogłoszonymi 31/01/07) przesłaliśmy inwestorom kolejny arkusz analityczny z bardzo szczegółowymi danymi biznesowymi, pracujemy nad raportem o społecznej odpowiedzialności Grupy BRE, który będzie stanowił część naszego raportu rocznego”.

Parkiet wyróżnił również ekonomistę BRE Banku, Jacka Kotłowskiego, który został uznany za najtrafniej prognozującego ekonomistę. Redakcja „Parkietu” przyznała mu tym samym tytuł ”Analityka makroekonomicznego roku 2006”. W zespole, którego prace oceniało jury,  znaleźli się jeszcze 2 ekonomiści BRE Banku: Artur Ulbrich i Ernest Pytlarczyk.

Jak komentuje „Parkiet”, zespół analityków BRE Banku był najlepszy w prognozach dotyczących płac i zatrudnienia, które w ostatnich miesiącach są coraz bardziej istotne z punktu widzenia inwestorów na rynku finansowym. Dobrze przewidywał również inflację, popyt w gospodarce i ani razu nie dał się zaskoczyć decyzjami RPP.
Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.