Fundacja BRE Banku ma już 15 lat
Copy

Kopiuj tekst

Fundacja BRE Banku ma już 15 lat

W czwartek, 29 października w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczystość z okazji jubileuszu 15- lecia Fundacji BRE Banku.

Uroczyste spotkanie na Zamku Królewskim będzie podsumowaniem 15 letniej działalności Fundacji BRE Banku, jednej z pierwszych na polskim rynku organizacji dobroczynnych działających przy instytucjach finansowych. Dlatego w programie uroczystości znajdzie się m.in. wykład dr. Bolesława Roka poświecony roli i przyszłości fundacji korporacyjnych.

„Powołując do życia Fundację BRE Banku postawiliśmy na innowacyjny wówczas model współpracy z naszymi beneficjentami. Model, który zresztą doskonale sprawdza do dziś” - mówi Henryk Okrzeja, prezes Fundacji. „Nawiązujemy kontakty z różnego rodzaju organizacjami- specjalistami w swoich dziedzinach, co daje nam pewność, że przekazywane środki trafiają do osób rzeczywiście potrzebujących. W ten sposób Fundacja nie koncentruje się na jednym obszarze działalności, ale może być aktywna na wielu, niezależnych polach.”

Oprócz pomocy doraźnej, rzeczowej i finansowej Fundacja BRE angażuje się w projekty służące podnoszeniu poziomu wiedzy i edukacji w społeczeństwie oraz wyrównywaniu szans.

„Projekty, jakie realizowaliśmy przez ostatnie 15 lat objęły szerokie grono odbiorców, od najmłodszych – mam tu na myśli akcje propagujące czytanie dzieciom czy fundujące im programy rehabilitacyjne czy lecznicze, po fundowanie stypendiów i nagród w konkursach dla młodzieży – w tym największym w Polsce Konkursu na Biznesplany Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Wspólnie z Fundacją CASE prowadzimy najstarszy w Polsce cykl seminariów naukowych BRE-CASE. Nie jesteśmy też obojętni wobec kultury i sztuki – wspieramy działalność wystawienniczą i wydawniczą. Najlepszym dowodem na to, że nasze działania niosą ze sobą liczne korzyści – jest grono naszych wiernych partnerów, które zbudowaliśmy przez te 15 lat. Wspólnie działamy prężnie na wielu polach” – dodaje Henryk Okrzeja.

BRE Bank od początku swego istnienia nie pozostawał obojętny na potrzeby społeczne angażując się w liczne działania na polu pomocy społecznej i edukacji. Z początkiem lat dziewięćdziesiątych zapadła decyzja, że działalność ta powinna przybrać formę systematycznego wsparcia, co pozwoliło powołać do życia Fundacje BRE Banku (21 marca 1994 r.). Na jej czele stanął wówczas Krzysztof Szwarc – przewodniczący Rady Fundacji, a pierwszym prezesem został Andrzej Żor. Misją fundacji jest wspieranie działań służących rozwojowi indywidualnemu oraz podnoszeniu poziomu wiedzy i jakości życia społeczeństwa.

Na koniec 2008 roku do Fundacji BRE Banku wpłynęło prawie 9 tys.  wniosków. Ponad 4 tys.  z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie. Na projekty społeczne do końca 2009 roku zostanie przeznaczone przeszło 15 milionów złotych. Do grona najważniejszych partnerów Fundacji BRE zalicza się: Fundacja ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Fundacja CASE, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Fundacja Młodej Polonii, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Fundacja Synapsis, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Bursztynu w Gdańsku i wiele, wiele innych.

Więcej o fundacji:
www.fundacjabrebanku.pl

Powiązane artykuły
Nowość w aplikacji mBanku: proste skanowanie danych do przelewu

W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu. Zamiast mozolnie przepisywać cyfry czy adres odbiorcy przelewu, wystarczy nakierować kamerę telefonu i… gotowe!
Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów 

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: E
Matematyka jest wszędzie! Ponad 100 tys. zamówień książki mFundacji

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę z
Allegro wprowadza nową ofertę kredytu dla firm i wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości

Allegro, we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach, którzy chcą rozwijać swój biznes dzięki szybkiemu dostępowi do dodatkowych środków. Decyzja kredytowa dostępna jest już w 3 minuty od wysłania wniosku. Wysokość finansowania dopasowana jest do wielkości sprzedaży na Allegro. Dzięki temu do skorzystania z kredytu nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Wystarczy prosty wniosek online dostępny na platformie Allegro.